Sirijos režimas toliau apšaudo civilius
Si­ri­jos su­ki­lė­lių kon­tro­liuo­ja­mo­je Ry­tų Gu­to­je ne­to­li Da­mas­ko ket­vir­ta­die­nį per vy­riau­sy­bi­nių pa­jė­gų ra­ke­tų smū­gius žu­vo ma­žiau­siai 13 ci­vi­lių, pra­ne­šė pa­dė­tį ša­ly­je ste­bin­ti ne­vy­riau­sy­bi­nė or­ga­ni­za­ci­ja.

Organizacija „ Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad mažiausiai 13 žmonių, tarp jų trys vaikai, žuvo per raketų smūgius Dumoje – pagrindiniame Rytų Gutos regiono mieste.

„Tame rajone lijo, todėl lėktuvų nebuvo. Tačiau režimas, regis, nusprendė apšaudyti vietovę raketomis“, – sakė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios organizacijos direktorius Rami Abdel Rahmanas.

„Šįryt apšaudymas raketomis buvo tęsiamas. Vien tik Dumai smogė apie 200 valdomųjų raketų „žemė-žemė“, – sakė jis ir pridūrė, kad visame anklave ketvirtadienį sužeistų žmonių skaičius jau perkopė 120.

Nuo sekmadienio, kai Damasko režimo pajėgos suintensyvino Rytų Gutos bombardavimą, šiame regione jau žuvo mažiausiai 335 civiliai.

Kaip skelbia valstybinė žiniasklaida ir SOHR, per tą patį laikotarpį mažiausiai 15 žmonių žuvo per islamistų ir džihadistų grupuočių raketų ir minosvaidžių sviedinių smūgius.