Sirijos karinėje bazėje driokstelėjus keliems smarkiems sprogimams žuvo 11 žmonių
Si­ri­jo­je ša­lia cen­tri­nio Ha­mos mies­to įsi­kū­ru­sio­je ka­ri­nė­je ba­zė­je penk­ta­die­nį drioks­te­lė­jus ke­liems smar­kiems spro­gi­mams žu­vo 11 žmo­nių, pra­ne­šė pa­dė­tį ša­ly­je ste­bin­ti or­ga­ni­za­ci­ja.

„Sprogimai driokstelėjo keliuose režimo (pajėgų) ginklų ir kuro sandėliuose Hamos kariniame aerodrome“, – sakė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios ir padėtį Sirijoje stebinčio organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) vadovas Rami Abdel Rahmanas.

Jis sakė, kad sprogimai pareikalavo 11 gyvybių, o dar dešimtys žmonių buvo sužeisti arba dingo.

Pasak SOHR, tarp žuvusiųjų yra Sirijos vyriausybės pajėgų ir jų sąjungininkų karių.

SOHR pranešė apie mažiausiai penkis sprogimus.

Valstybinė Sirijos žiniasklaida taip pat pranešė apie masinius sprogimus netoli Hamos, o socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose matomi dangų apėmę tiršti pilki dūmai. Vis dėlto valstybinė televizija nenurodė, kokia buvo tų sprogimų priežastis, ir nesakė, kad incidentas pareikalavo gyvybių.

Hamos oro baze naudojasi vyriausybės pajėgų karo lėktuvai, rengiantys antskrydžius vidurio ir šiaurės Sirijoje.

Nors spėliojama, kad tai galėjo būti dar vienas Izraelio smūgis kariniams taikiniams Sirijoje, R. Abdel Rahmanas pabrėžė, kad kol kas dar nežinoma, kas sukėlė sprogimus. Pasak jo, neatmetama ir techninės klaidos galimybė.

Pastarosiomis savaitėmis Izraelis surengė kelis antskrydžius prieš Irano taikinius Sirijoje. Naujausia ataka, įvykusi prieš savaitę, dar labiau pakurstė įtampą regione.

Iranas yra vienas iš pagrindinių Sirijos režimo pajėgų sąjungininkų ir turi dislokavęs savo pajėgų visoje šalyje.