Sirijoje sulaikytas su Rugsėjo 11-osios išpuoliu siejamas vokietis
Si­ri­jos šiau­rė­je kur­dų pa­jė­gos su­lai­kė ša­ly­je gi­mu­sį Vo­kie­ti­jos pi­lie­tį, ku­ris kal­ti­na­mas pa­dė­jęs su­pla­nuo­ti 2001 me­tų rug­sė­jo 11-osios at­akas, tre­čia­die­nį nau­jie­nų agen­tū­rai AFP pra­ne­šė aukš­tas kur­dų pa­jė­gų va­das.

„Mohammedas Haydaras Zammaras buvo sulaikytas kurdų pajėgų Sirijos šiaurėje. Šiuo metu vyksta jo tardymas“, – sakė pareigūnas, tačiau daugiau jokių detalių nepateikė.

Šeštą dešimtį įpusėjęs M. Z. Zammaras kaltinamas užverbavęs kai kuriuos iš Rugsėjo 11-osios atakose dalyvavusių lėktuvų užgrobėjų.

2001 metų gruodį dalyvaujant JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) agentams jis buvo sulaikytas per operaciją Maroke ir po dviejų savaičių perduotas Sirijos valdžiai.

Sirijos teismas 2007-aisiais skyrė M. Z. Zammarui 12 metų kalėjimo už priklausymą Musulmonų brolijai. Tuo metu dėl šio kaltinimo jam galėjo būti skirta net mirties bausmė.

Po ketverių metų, kai Sirijoje kilo pilietinis karas, daugelis užkietėjusių islamistų kalinių buvo paleisti iš kalėjimų arba patys paspruko į laisvę. Nemaža dalis jų prisijungė prie kare dalyvaujančių džihadistų grupuočių.

„Al Qaeda“ Sirijoje turėjo savo padalinį – džihadistų grupuotę „al Nusra Front“, tačiau ši 2016 metais paskelbė nutraukianti ryšius su tarptautiniu teroristų tinklu ir pakeitė pavadinimą.

Sirijos šiaurėje ir rytuose taip pat buvo įsitvirtinusi „Islamo valstybė“, tačiau JAV palaikomoms kurdų pajėgoms pavyko išstumti šį džihadistų judėjimą iš užimtų didžiulių teritorijų, kur jis buvo įsteigęs vadinamąjį kalifatą.