Sirijoje – įtariama chloro dujų ataka
Si­ri­jos šiau­rės va­ka­ri­nė­je Id­li­bo pro­vin­ci­jo­je ke­li ci­vi­liai nu­ken­tė­jo per įta­ria­mą chlo­ro du­jų at­aką su­ki­lė­lių kon­tro­liuo­ja­ma­me Sa­ra­ki­bo mies­te, sek­ma­die­nį pra­ne­šė ak­ty­vis­tai.

Aukų paieška ir gelbėjimu užsiimanti grupė „Sirijos civilinė gynyba“ sekmadienio vakarą pranešė, kad trys jos gelbėtojai ir dar šeši žmonės nukentėjo nuo chloro dujų sukilėlių kontroliuojamame Sarakibo mieste, esančiame apie 16 km nuo fronto linijos su vyriausybės pajėgomis.

Sirijos ir Amerikos medicinos draugijos atstovai nurodė, kad toje vietovėje veikiančiose jos valdomose ligoninėse šiuo metu yra 11 pacientų, apsinuodijusių chloro dujomis.

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ketvirtadienį apkaltino Sirijos lyderio Basharo Assado vyriausybę kuriant „naujas ginklų rūšis“, siekiant panaudoti mirtinus cheminius ginklus.

Tokius kaltinimus Damaskui Vašingtonas paskelbė pasirodžius informacijai apie mažiausiai dvi chloro atakas, įvykdytas šalia Sirijos sostinės. JAV pareigūnai tvirtina, kad pasaulis privalo surasti būdą, kaip sustabdyti tokias atakas.