Šiaurės Korėjos lyderis vėl lankėsi Kinijoje
Ki­ni­jos pre­zi­den­tas Xi Jin­pin­gas ir Šiau­rės Ko­rė­jos ly­de­ris Kim Jong Unas vėl su­si­ti­ko Ki­ni­jos šiau­rės ry­tuo­se per iš anks­to ne­skelb­tą vi­zi­tą, ar­tė­jant pla­nuo­ja­mam Pchen­ja­no re­ži­mo va­do­vo su­si­ti­ki­mui su JAV pre­zi­den­tu Do­nal­du Trum­pu, an­tra­die­nį pa­skel­bė Pe­ki­no vals­ty­bi­nė ži­niask­lai­da.

Kinijos valstybinis transliuotojas CCTV parodė Xi Jinpingą ir Kim Jong Uną vaikštinėjančius pajūryje ir dalyvaujančius derybose šiaurės rytiniame Daliano mieste. Tuo metu valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ paskelbė, kad abu lyderiai susitiko pirmadienį ir antradienį.

Kim Jong Unas į Kiniją atvyko jau antrąkart nuo kovo, ir šis faktas pabrėžia Šaltojo karo laikų sąjungininkių pastangas pataisyti santykius, atvėsusius, kai Pekinas apsisprendė palaikyti Jungtinių Tautų sankcijas Šiaurės Korėjai dėl Pchenjano branduolinės veiklos.

Pekinas veikiausiai stengiasi nelikti nuošalyje po balandį įvykusio Kim Jong Uno istorinio susitikimo su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu ir prieš birželį planuojamą jo susitikimą su D. Trumpu.

„Po mano ir draugo pirmininko pirmojo susitikimo buvo pasiekta teigiamos pažangos tiek dėl Kinijos ir KLDR (Šiaurės Korėjos) santykių, tiek dėl padėties Korėjos pusiasalyje“, – „Xinhua“ citavo Xi Jinpingą.

Pranešime taip pat cituojamas Kim Jong Unas: „Tai yra teigiami rezultatai po mano ir draugo generalinio sekretoriaus istorinio susutikimo.“

Japonijos žiniasklaida anksčiau paskelbė nuotraukų, kuriose matyti, kaip lėktuvas, kuriuo paprastai naudojasi svarbūs Šiaurės Korėjos veikėjai, išskrenda iš Daliano, todėl buvo keliama prielaida, kad Kim Jong Unas apsilankė šiame mieste.