Šiaurės Korėja likvidavo branduolinių bandymų poligoną
Šiau­rės Ko­rė­ja ket­vir­ta­die­nį da­ly­vau­jant už­sie­nio žur­na­lis­tams lik­vi­da­vo sa­vo bran­duo­li­nių ban­dy­mų po­li­go­ną.

Pungjė-ri poligonas yra giliai po žeme kalnuose retai apgyvendintame šalies šiaurės rytų regione.

Apie planuojamą jo „visišką likvidavimą“ anksčiau šį mėnesį paskelbė šalies lyderis Kim Jong Unas.

Tai laikoma geros valios gestu prieš kitą mėnesį planuojamą Kim Jong Uno susitikimą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Tačiau net ir tuo atveju tai nėra negrįžtamas žingsnis ir po jo reikės dar daug reikšmingų priemonių, kad būtų įvykdytas D. Trumpo reikalavimas dėl denuklearizacijos.

Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi įvykio vietoje esančiais Pietų Korėjos reporteriais, pranešė, kad visą dieną nuo 11 val. (6 val. Lietuvos laiku) iki 16 val. 17 min. girdėjosi sprogimai.

„Buvo didžiulis sprogimas, buvo galima jį pajusti. Atsirito dulkės ir karščio (banga). Jis buvo itin garsus“, – britų transliuotojo „Sky News“ interneto svetainėje parašė į ceremoniją pakviestas šios televizijos žurnalistas Tomas Cheshire'as.

Ceremonijoje dalyvavo žurnalistai iš Kinijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Rusijos ir Pietų Korėjos.

Šiaurės Korėja į ceremoniją nepakvietė tarptautinių inspektorių ir tai apriboja šio žingsnio, kaip padarytos nuolaidos, vertę.

Pungjė-ri poligone nuo 2006 metų Šiaurės Korėja įvykdė visus šešis savo branduolinius bandymus. Naujausias ir kol kas galingiausias bandymas buvo įvykdytas pernai rugsėjį; Pchenjanas tuomet sakė išbandęs vandenilinę bombą.