Šeštą dieną bandoma išgelbėti 12 berniukų gyvybes
Na­rai, mė­gi­nan­tys pa­siek­ti 12 ber­niu­kų ir jų fut­bo­lo tre­ne­rį, įstri­gu­sius vie­na­me ur­ve Tai­lan­do šiau­rė­je, penk­ta­die­nį ko­vo­jo su srau­niais pot­vy­nio van­de­ni­mis, jau šeš­tą die­ną tę­sian­tis des­pe­ra­tiš­koms pa­ieš­koms.

Didelę gelbėjimo operaciją komplikuoja regioną paveikusios smarkios liūtys, per kurias į požeminių tunelių kompleksą patenka didelis kiekis vandens.

Gelbėtojai sakė, kad vandens tėkmės pripildė dvi urvo sales ir užblokavo kelią į zoną, kur, kaip manoma, galėjo pasitraukti moksleiviai ir jų treneris.

Tam Luango urve šiaurinėje Čiang Rajaus provincijoje gelbėtojams sunku dirbti dėl tamsos ir drumzlino vandens, kuriame matomumas tesiekia kelis centimetrus. Kai kurie operacijos dalyviai sakė, kad dirbti tokiame vandenyje – tarsi plaukioti šaltoje kavoje.

Tailando chuntos lyderis Prayutas Chan-O-Cha anksti penktadienį atvyko į paieškų vietą paguosti nevilties apimtų šeimų narių, laukiančių stovykloje prie urvo landos nuo 11–16 metų berniukų dingimo šeštadienį.

Ketvirtadienį paieškos buvo sustabdytos, bet po kelių valandų atnaujintos, gelbėtojams sugebėjus išgręžti angą vandeniui nutekėti.

„Jie ten įžengė vakar ir dirbo po vandeniu kelias valandas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Čiang Rajaus gubernatorius Narongsakas Osottanakornas.

Keli siurbliai pompuoja vandenį iš urvo. Dar 40 jų penktadienį buvo išsiųsti iš Bankoko, pridūrė gubernatorius.

Kitos komandos naršo kalnus, ieškodami vietos, kur būtų galima pragręžti urvo lubas nesulekiant griūties.

„Tai teoriškai tikėtina, bet gali būti sunku, nes (gręžimo) mašina sveria dvi tonas. Taigi, turime sugalvoti, kaip ją pakelti ir kur ją pastatyti“, – aiškino Narongsakas Osottanakornas.

Prie šios operacijos prisidėjo trys Didžiosios Britanijos narai ir grupė JAV ekspertų. Jie padeda maždaug tūkstančiui Tailando kariuomenės narių, taip pat policininkų ir pasieniečių, pasiųstų ieškoti jaunųjų futbolo komandos narių ir jų 25 metų trenerio.

Britų komanda ketvirtadienį rado keturias galimas landas į urvą. Viena iš – „daug žadanti“, sakė gubernatorius.

Berniukai iš futbolo mokyklos „Boar“ urvą nusprendė aplankyti šeštadienį po treniruotės. Jie įstrigo viduje, smarkios liūties sukeltam potvyniui užliejus pagrindinė landą.

Paieškų komandos netoli įėjimo į urvą rado jų dviračius, kuprines ir futbolo batelius.

Pareigūnai sakė, kad ši grupė urve yra buvusi ne vieną kartą ir gerai pažinojo tuos tunelius.

Prie įėjimo esantis ženklas perspėja lankytojus neiti į urvą lietinguoju laikotarpiu nuo liepos iki lapkričio, kai gresia didelis užtvindymo pavojus.

Apie 10 km ilgio Tam Luango urvas yra netoli sienos su Laosu ir Mianmaru. Jis yra vienas ilgiausių Tailande.

Be to, jis yra vienas klaidžiausių dėl siaurų landų ir virtinės vingiuotų tunelių.