Sergejus Lavrovas apie „atsakomąsias priemones“: esame mandagūs žmonės
Krem­lius ket­vir­ta­die­nį „ab­so­liu­čiai ne­at­sa­kin­go­mis“ pa­va­di­no Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos bau­džia­mą­sias prie­mo­nes Ru­si­jai dėl bu­vu­sio dvi­gu­bo agen­to ap­nuo­di­ji­mo ir par­eiš­kė, kad Mask­vos at­sa­ko Lon­do­nui ne­teks il­gai lauk­ti.

Trečiadienį Britanija paskelbė, kad išsiųs 23 rusų diplomatus ir sustabdys kontaktus su Rusija aukštu lygiu, be to, pažadėjo tolesnes priemones.

Prieš tai Britanijos valdžia pareiškė, jog Rusija yra „kaltintina“ dėl Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo kovo 4 dieną Anglijos pietvakariuose, panaudojant Sovietų Sąjungoje sukurtą nervus paralyžiuojančią medžiagą „Novičiok“.

„Mes šį atsakymą kaip mandagūs žmonės iš pradžių pateiksime kolegoms britams.“

„Britanijos pozicija mums atrodo neatsakinga ir diplomatinių santykių požiūriu, ir dėl galutinių realaus tyrimo ir realių žmonių, kurie už to stovėjo, (suradimo) tikslų bei interesų“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak jo, V. Putinas tikriausiai pasirinks galimybę, „labiausiai atitinkančią Rusijos interesus“.

„Atsakomųjų žingsnių ilgai laukti nereikės; šiuos pasiūlymus suformuluos Užsienio reikalų ministerija ir kitos žinybos, bet galutinį sprendimą priims Rusijos Federacijos prezidentas“, – sakė D. Peskovas.

Jis pakartojo Maskvos poziciją, kad Britanijos kaltinimai yra nepagrįsti ir kad S. Skripalio užpuolimas turi „visus provokacijos požymius“.

„Šie kaltinimai niekuo nepagrįsti ir buvo reiškiami (dar) prieš tai, kai galėjo pasirodyti kokia nors informacija apie panaudotą medžiagą“, – sakė D. Peskovas.

Jis pareiškė, kad Britanija tokiu būdu „pažeidė tarptautinę teisę“. „Šis Didžiosios Britanijos pažeidimas akivaizdus, todėl mes, žinoma, sunerimę dėl susidariusios padėties, bet kantriai kalbėsime ir nuosekliai aiškinsime ... savo poziciją: Rusija niekaip nesusijusi su incidentu, įvykusiu su Skripaliu Solsberyje“, – pridūrė D. Peskovas.

Atsakomąsias priemones Britanijai Rusija viešai paskelbs apie jas informavusi Londoną, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Jūs juk suprantate, kad mes šį atsakymą kaip mandagūs žmonės iš pradžių pateiksime kolegoms britams“, – ketvirtadienį Maskvoje per forumą „Rusija – galimybių šalis“ sakė S. Lavrovas.