Sergejaus Skripalio sveikata gerėja
Bu­vu­sio šni­po Ser­gė­jaus Skri­pa­lio būk­lė ne­be kri­ti­nė, pra­ne­ša BBC.

Gydytoja Christine Blanshard, Solsberio ligoninės medicinos direktorė, pranešė, kad mėnesį ligoninėje gydomo S. Skripalio sveikata „sparčiai taisosi“. Pasak jos, vyriškis „gerai reaguoja į gydymą“.

Pasklidus žiniai apie S. Skripalio sveikatos pagerėjimą, Rusijos ambasada Anglijoje twiteryje paskelbė trumpą žinią: „Geros naujienos!“

Julija Skripal./ feisbuko nuotrauka

Julija Skripal./ feisbuko nuotrauka

Praėjusią savaitę paskelbta, jog Anglijoje kovo pradžioje kartu su savo tėvu, buvusiu rusų dvigubu agentu, nervus paralyžiuojančia medžiaga apnuodyta Julija Skripal jau gali valgyti ir gerti. J. Skripal ir jos tėvas, buvęs Rusijos karinės žvalgybos pulkininkas Sergejus Skripalis, buvo apnuodyti kovo 4 dieną Anglijos pietiniame Solsberio mieste kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Praėjusį ketvirtadienį Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnyba išplatino pranešimą, kuriame nurodė, kad J. Skripal būklė gerėja. Britų visuomeninis transliuotojas BBC pranešė, kad J. Skripal yra sąmoninga ir gali kalbėti.

Londonas sako, kad Skripaliai buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje sukurta kovine medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“) ir kad tai yra pirmasis cheminio ginklo panaudojimo atvejis Europoje po Antrojo pasaulinio karo.

Ši ataka sulaukė didelio tarptautinio atgarsio: dešimtys pasaulio valstybių ir tarptautinių organizacijų priėmė sprendimą išsiųsti tam tikrą skaičių rusų diplomatų.

Rusija griežtai neigia savo atsakomybę dėl Skripalių apnuodijimo, nes esą dar pernai sunaikino visą savo cheminių ginklų arsenalą.