Senovinis kinų piešinys parduotas už 60 mln. dolerių
Be­veik 1000 me­tų se­nu­mo vie­no gar­siau­sių Ki­ni­jos ta­py­bos meis­trų Su Shi pie­ši­nys tu­šu bu­vo par­duo­tas var­žy­ty­nė­se už 59,5 mln. JAV do­le­rių (52,5 mln. eu­rų), pir­ma­die­nį pa­skel­bė auk­cio­nų na­mai „Chris­tie's“.

Anot aukcionų namų, šis Sungų dinastijos laikų meno kūrinys yra „vienas rečiausių pasaulyje kinų paveikslų“.

Tušu ant popieriaus ritinio nupieštas paveikslas „Medis ir uola“ vaizduoja seną medį sausomis šakomis ir šalia jo gulintį aštrų akmenį.

Šis piešinys yra brangiausias „Christie's“ Azijos filialo kada nors parduotas daiktas.

Įvairiapusiškas meistras Su Shi, dar vadinamas Su Dongpo, yra vienas svarbiausių istorinių kinų kultūros veikėjų. Jis buvo gerbiamas mokslo žmogus, poetas, prozininkas, dailininkas, kaligrafas ir valstybės veikėjas, dar kartais pavadinamas kinų Leonardo Da Vinci.

Ritinio ilgis - 185,5 cm./ AFP/Scanpix nuotrauka

185,5 cm ilgio ritinyje yra kaligrafijos pavyzdžių ir keturių svarbių XI amžiaus kinų literatų eilėraščių. Ant jo taip pat yra 41 kolekcininko antspaudas.

„Neabejotinai jam priskiriamų darbų yra labai mažai, gal tik du ar trys. Jie itin reti“, – prieš aukcioną sakė „Christie's“ Azijos meno padalinio pirmininko pavaduotojas Jonathanas Stone'as.

2010 metais kinų kaligrafijos ritinys „Dizhuming“, kurio autorius yra Su Shi mokinys Huang Tingjianas, per „Poly Auction“ aukcioną Pekine buvo parduotas už 64 mln. dolerių (54,9 mln. eurų).