Savaitės fotokaleidoskopas
PA­LAI­DO­TI PUR­VO. Tik na­mo sto­gas te­ky­šo iš pur­vo upės, už­lie­ju­sios di­džiu­lius plo­tus Mi­nas Že­rai­so vals­ti­jo­je Pie­try­čių Bra­zi­li­jo­je. Ši ne­lai­mė iš­ti­ko su­griu­vus ka­syk­los at­lie­kų užt­van­kai. Au­kų skai­čius iš­au­go iki 84, be­veik 300 žmo­nių lai­ko­mi din­gu­siais. Dėl ka­tas­tro­fos kal­ti­na­ma Bra­zi­li­jos ka­sy­bos mil­ži­nė „Va­le“.

SVEIKAS GYVENIMAS. Mirkdami natūralios karštosios versmės vonioje kinai mėgaujasi gardžiu maistu viename viešbutyje Džedziango provincijoje. Vandenyje juos supa spalvoti vaisiai ir daržovės, žali obuoliai ir kopūstų lapai, raudonosios paprikos ir geltonos kukurūzų burbuolės. Pasitinkant Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių ir juos lydinčią pavasario šventę, Kinijos gyventojai visaip skatinami laikytis sveiko gyvenimo būdo.

sveikas gyvenimas / AFP/Scanpix nuotraukos

POPIEŽIAUS ŽINIA. It sutūpę ant laidų paukščiai tamsūs žurnalistų siluetai bolavo dangoraižių fone belaukiant popiežiaus Pranciškaus Panamoje. Pasaulio jaunimo dienos ten sutraukė apie 200 tūkst. jaunų žmonių iš viso pasaulio. Popiežius Panamoje ragino politinius lyderius atmesti „visų pavidalų korupciją“, o apsilankęs kalėjime guodė kalinius, kad neprarastų vilties, ir kvietė visuomenę neatstumti įkalinimo bausmę atlikusių žmonių.

popiežiaus žinia /

UŽTUŠUOTA ISTORIJA. Rusija surengė karinį paradą 75-osioms Leningrado blokados metinėms paminėti: mieste prie Nevos riedėjo tankai, žygiavo kareiviai, kaukė priešlėktuvinės gynybos sirenos. Tačiau tokia šventė, šlovinanti rusų didvyriškumą karo metais, patiko toli gražu ne visiems Sankt Peterburgo gyventojams. Daugeliui ji atrodė militaristinė ir nutylinti karo baisumus. Anot jų, prisimenant šį vieną siaubingiausių Antrojo pasaulinio karo epizodų derėtų ne švęsti, o gedėti aukų, beveik milijono žmonių, per pustrečių blokados metų mirusių nuo bado, šalčio ir bombų.

užtušuota istorija /

ATSIGAUNANTIS PUPULIARUMAS. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronos su žmona Brigitte apsilankė Abu Simbelio šventykloje Pietų Egipte. Trijų dienų vizitą į Egiptą E. Macronas surengė tokiu metu, kai Prancūzijos gatvėse tęsiasi vadinamųjų geltonųjų liemenių protestai prieš jo politiką. Trys naujausios apklausos parodė, kad E. Macrono reitingas pasitaisė keliais procentais ir siekia vidutiniškai 27 proc., bet toks pritarimas valstybės vadovui vis tiek itin menkas.

atsigaunantis populiarumas /

ŽIEMOS MALONUMAI. Šuolis į sniegą per kasmetinį nuogalių bėgimo festivalį Serbijos sostinėje Belgrade.

žiemos malonumai /

.