Saudo Arabijos vadovaujama koalicija skelbia numušusi husių droną
Sau­do Ara­bi­jos va­do­vau­ja­ma koa­li­ci­ja tre­čia­die­nį pa­skel­bė, kad nu­mu­šė „prie­šiš­ką“ be­pi­lo­tę skrai­dyk­lę, ku­rią virš piet­va­ka­ri­nio ka­ra­lys­tės Ab­hos mies­to pa­lei­do hu­sių su­ki­lė­liai.

Saudo Arabijos oro gynybinės sistemos „susekė nenustatytą objektą (virš) Abhos miesto ir su juo susitvarkė kaip numato taisyklės“, oficialiosios Saudo Arabijos naujienų agentūros pranešime cituojamas koalicijos atstovas Turki al Maliki.

Koalicijos specialistai, ištyrę to objekto nuolaužas, nustatė, kad tai buvo „priešiškas husių dronas, atitinkantis iranietiškas specifikacijas ir ypatybes“, priduriama pranešime.

Rijadas ir jo sąjungininkai kaltina Iraną tiekiant sukilėliams ginklus, tačiau Teheranas tokius kaltinimus neigia.

Anksčiau šį mėnesį per sukilėlių drono ataką, kuria taikytasi į karinį paradą didžiausioje Jemeno oro bazėje, žuvo aukšto rango jemeniečių žvalgybos pareigūnas.

Karas tarp šiitų husių sukilėlių ir prezidentui Abedrabbo Mansourui Hadi ištikimų pajėgų eskalavosi 2015 metų kovą, kai valstybės vadovas pabėgo į Saudo Arabiją, o Rijado vadovaujama koalicija įsikišo į šį konfliktą.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, nuo tada karas Jemene nusinešė apie 10 tūkst. žmonių gyvybių, bet žmogaus teisių grupės teigia, kad tikrasis aukų skaičius gali būti penkeriopai mažesnis.