Rusų žurnalistų nužudymo Afrikoje byla veda į Donbasą
Kaip pra­ne­ša svo­bo­da.org, pa­si­ro­dė nau­ji duo­me­nys apie tai, kad per­nai ru­sų žur­na­lis­tus Cen­tri­nės Af­ri­kos Res­pub­li­ko­je (CAR) nu­žu­dę smo­gi­kai ten at­vy­ko iš Ry­tų Ukrai­nos.

Įvykį tiriantis žurnalistas Piotras Verzilovas davė interviu Izraelio televizijos kanalui RTVI, kuriame teigė, kad jo šaltinių duomenimis, „kileriai“ į CAR galimai atvyko iš Donbaso.

Anot jo, tuoj pat po žurnalistų nužudymo, šie žmonės grįžo į Rytų Ukrainą. Tyrėjo teigimu, jie nebuvo susiję su liūdnai pagarsėjusia „Vagnerio grupe“, kuriai pasak daugelio šaltinių, vadovauja „Putino virėjas“ Eugenijus Prigožinas. Piotras Verzilovas teigia, kad „Vagnerio grupė“ taip pat susijusi su šiuo nusikaltimu, tačiau jos samdiniai tiesiogiai operacijoje nedalyvavo.

Žurnalistas „Vagnerio“ samdinių likimą šešėlyje aiškina tuo, kad Rusijos vadovybė išsigando tarptautinio skandalo: esą, rusų kariškiai CAR veikia pagal Jungtinių Tautų mandatą.

2018 metų liepos pabaigoje CAR buvo nužudyti 3 rusų žurnalistai – Orchanas Džemalis, Aleksandras Rostorgujevas ir Kirilas Radčenka. Į Afriką jie atvyko tirti „Vagnerio grupės“ veiksmus.