Rusijos URM vadovas Lavrovas tariasi su Izraeliu dėl Sirijos ir Irano
Ru­si­jos už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­tras Ser­ge­jus Lav­ro­vas pir­ma­die­nio pa­va­ka­re su­si­ti­ko su Iz­rae­lio prem­je­ru Ben­ja­mi­nu Ne­ta­nya­hu ap­tar­ti įvai­rių klau­si­mų, ypač Ira­no da­ly­va­vi­mo Si­ri­jos konf­lik­te.

Prieš rusų delegacijai atvykstant į B. Netanyahu rezidenciją žydų valstybės premjeras sakė, kad šio susitikimo paprašė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

B. Netanyahu sakė pakartosiantis Izraelio poziciją, jog iš Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) ir iš Irano remiamų jo sąjungininkų tikimasi, kad bus laikomasi 1974 sutarties, nustačiusios demilitarizuotąją zoną palei abiejų šalių sieną. Premjeras pridūrė, kad Izraelis toliau dės pastangas, jog jo pagrindinis priešininkas Iranas neužsitikrintų ilgalaikio karinio buvimo Sirijoje.

Likus kelioms valandoms iki susitikimo su Rusijos delegacija Izraelis numušė kelias Sirijos teritorijoje paleistas raketas, kaip teigiama, skriejusias žydų valstybės link.

B. Netanyahu ir V. Putinas anksčiau šį mėnesį buvo susitikę Maskvoje ir aptarė klausimus, susijusius su Sirija ir Iranu.