Rusijos futbolo asociacijai skirta 30 tūkst. frankų bauda už sirgalių rasistinius šūkius
Ru­si­jos fut­bo­lo aso­cia­ci­jai skir­ta 30 tūkst. Švei­ca­ri­jos fran­kų (25 tūkst. eu­rų) bau­da už ra­sis­ti­nius šū­kius, ku­riuos ko­vą skan­da­vo sir­ga­liai, ste­bė­ję drau­giš­kas var­žy­bas tarp šie­met Pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­tą ren­gian­čios Ru­si­jos ir Pra­ncū­zi­jos ko­man­dų, an­tra­die­nį pra­ne­šė Tarp­tau­ti­nė fut­bo­lo aso­cia­ci­ja (FI­FA).

Įtariama, kad per Sankt Peterburge vykusias varžybas buvo šaipomasi iš futbolo klubo „Manchester United“ saugo Paulio Pogbos ir klubo „Barcelona“ puolėjo Ousmane'o Dembele. Tąsyk rezultatu 3–1 laimėjo Prancūzija.

FIFA drausminimo komitetas nubaudė Rusijos futbolo asociaciją „atlikęs išsamų tyrimą ir išanalizavęs vaizdo medžiagos įrodymus“ bei pabrėžė šio „incidento rimtumą, bet kartu ir mažą prisidėjusių sirgalių skaičių“.

Bauda buvo skirta likus kiek daugiau nei mėnesiui iki čempionato pradžios.

Neseniai Rusijoje kilo rimtų susirūpinimų dėl rasistinių įžeidinėjimų per virtinę panašių incidentų.

Rasizmas kamuoja Rusijos futbolą nuo 1991 metų, kai žlugus Sovietų Sąjungai klubai pradėjo pirkti užsienio žaidėjus.

Per 2016–2017 metų sezoną su diskriminacija Europos futbole kovojantis tinklas FARE pranešė apie 89 rasistinių ir kraštutinės dešinės šūkių incidentų Rusijoje vykusių varžybų metu.

Šis skaičius beveik nesikeitė per tris ankstesnius sezonus, o tai liudija, kad Rusijos pastangos kovojant su futbolo rasistais nepadarė pageidaujamo poveikio.