Rusijos Dagestano regione per šaudynes prie bažnyčios žuvo keturi žmonės
Ru­si­jos Šiau­rės Kau­ka­zo Da­ges­ta­no re­gio­ne vie­nas gink­luo­tas vy­ras sek­ma­die­nį ap­šau­dė iš cerk­vės ei­nan­čius žmo­nes ir nu­žu­dė ke­tu­rias mo­te­ris, pra­ne­šė Ru­si­jos vi­daus rei­ka­lų mi­nis­te­ri­ja ir ša­lies ži­niask­lai­da.

Nelaimė įvyko Dagestano respublikos šiaurinėje dalyje, netoli sienos su Čečėnija, esančiame Kizliare, turinčiame apie 50 tūkst. gyventojų.

Miesto meras Aleksandras Šuvalovas nurodė, kad žuvo keturi žmonės, dar tiek pat asmenų buvo sužeisti.

Rusijos nacionalinės gvardijos atstovai pranešė, kad per incidentą buvo sužeisti du šios tarnybos darbuotojai, viena vietos gyventoja ir policijos pareigūnas.

Teisėsaugos pareigūnai naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad šaudęs asmuo buvo nukautas, sulaikyta drauge su juo buvusi moteris. Manoma, kad ji buvo to vyro sutuoktinė.

„Ji bandė slėptis, bet nespėjo. Be to, pirminiais duomenimis, pati moteris nešaudė; šaudė tik vyras, kurį galiausiai nukovė“ pareigūnai, „Interfax“ sakė informuotas šaltinis iš teisėsaugos.

Rusijos nacionalinės gvardijos pareigūnai pranešė, kad tas vyras šaudė iš medžioklinio šautuvo.

Tiriamojo komiteto atstovo Rasulo Temirbekovo teigimu, šaudynes surengė 1995 metais gimęs vietos gyventojas.

Šaulio motyvai kol kas nežinomi.

Prie vakarinių Kaspijos jūros krantų esantis Dagestanas, kuriame daugiausia gyvena musulmonai, po dviejų separatistinių karų kaimyninėje Čečėnijoje tapo islamistų sukilimo centru.