Rusijoje tūkstančiai žmonių protestuoja prieš pensinio amžiaus didinimą
De­šim­tys tūks­tan­čių Ru­si­jos gy­ven­to­jų šeš­ta­die­nį da­ly­va­vo Ko­mu­nis­tų par­ti­jos vi­so­je ša­ly­je su­reng­tuo­se mi­tin­guo­se, kad iš­reikš­tų pro­tes­tą prieš itin prieš­ta­rin­gai ver­ti­na­mus pla­nus pa­di­din­ti pen­si­nį am­žių.

Pasak organizatorių, Maskvoje į sankcionuotą mitingą prieš vyriausybės remiamą reformą, kuri šiuo metu svarstoma parlamente, susirinko iki 100 tūkst. žmonių. Tačiau stebėtojai sako, kad dalyvavusiųjų buvo gerokai mažiau.

Protesto akcijos įvyko dešimtyse didmiesčių ir miestų Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ir Sibire. Novosibirsko mieste mitinge dalyvavo apie 1,2 tūkst. žmonių, pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS, remdamasi miesto merija.

Demonstruotojai Maskvoje skandavo šūkį „Putiną į pensiją!“ ir nešė plakatus su įvairiais įrašais, pavyzdžiui, „Norime gyventi pensijoje, o ne mirti darbe“.

Visuomenėje kilus pasipriešinimui prezidento Vladimiro Putino valdančiosios partijos palaikomai reformai – o tokių atvejų nėra buvę daug, – protesto peticiją pasirašė 2,9 mln. žmonių, o su valdančiaisiais dažnai sutinkanti Komunistų partija balsavo prieš atitinkamą įstatymo projektą.

Prokremliško visuomenės nuomonės tyrimų instituto VTsIOM duomenimis, visuomenės pasitikėjimas prezidentu šį mėnesį sumažėjo nuo gegužę buvusių 80 proc. iki 64 procentų. Beje, prieš kovo mėnesį įvykusius prezidento rinkimus, kuriuos V. Putinas laimėjo, jis nebuvo minėjęs pensinio amžiaus klausimo.

Įstatymo projekte numatoma, kad moterų ir vyrų pensinis amžiaus bus laipsniškai prailgintas iki atitinkamai 63 ir 65 metų. Šiuo metu galiojanti pensinio amžiaus riba, kuri yra išlikusi nuo sovietinių laikų, yra 55 metai moterims ir 60 metų vyrams.

Praėjusią savaitę V. Putinas pareiškė, kad idėja padidinti pensinį amžių jam nepatinka. Tačiau jis pažymėjo, jog negalima nieko nedaryti, ir pridūrė, kad „turėsime priimti tam tikrus lemiamus sprendimus“.

„Pasakyti „ne“ šiai pensijų reformai čia susirinko dešimtys tūkstančių žmonių“, – Maskvos mitingo dalyviams pareiškė Komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas.

„Tai smūgis kiekvienam mūsų šalies piliečiui“, – pabrėžė jis.

Šiuo metu vyrai Rusijoje miršta vidutiniškai 61–65 metų amžiaus ir „visi jie savo pensiją gaus karste“, pareiškė G. Ziuganovas.

V. Putino valdančiajai partijai „Vieningoji Rusija“ atstovaujantis žemųjų parlamento rūmų – Valstybės Dūmos – pirmininkas Viačeslavas Volodinas penktadienį pareiškė, kad tokie protestai yra beprasmiai.

„Šių klausimų negalima išspręsti demonstracijose“, – pareiškė jis parlamento komunistų frakcijai.