Rusijoje areštuotos šnipinėjimu kaltinamos K. Curkan banko sąskaitos
Mask­vos teis­mas tre­čia­die­nį areš­ta­vo Ru­si­jos ener­ge­ti­kos mil­ži­nės „In­ter RAO“ bu­vu­sios val­dy­bos pir­mi­nin­kės Ka­ri­nos Cur­kan, kal­ti­na­mos per­da­vus NA­TO na­rei Ru­mu­ni­jai in­for­ma­ci­jos apie elek­tros tie­ki­mą Mask­vos anek­suo­tam Kry­mui, lė­šas.

„Teismas išnagrinėjo ir patenkino prašymą areštuoti Karinos Curkan turtą, esantį įvairių bankų sąskaitose“, – naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė teismo atstovė spaudai Jekaterina Krasnova.

Ji patikslino, kad tokį sprendimą teismas Federalinės saugumo tarnybos (FSB) prašymu priėmė dar spalio 31-ąją.

Teismo atstovai nekonkretizavo, kiek buvo areštuota nuo birželio 15-osios areštinėje laikomos verslininkės sąskaitų.

K. Curkan kaltinama šnipinėjimu, o jai iškeltos bylos medžiaga yra įslaptinta.

Įtariamosios advokatai savo ruožtu pareiškė, kad apie vėliausią teismo sprendimą jie nebuvo tinkamai informuoti ir jį apskųs.

„Apie tai nieko nežinome: mes nebuvome informuoti. Bet būtinai šiuos sprendimus apskųsime, ir tai galbūt suteiks mums galimybę susitikti teisme su tyrėjais“, – sakė „Interfax“ K. Curkan advokatas Ivanas Pavlovas.

„Be kokį kontaktą su mūsų tyrėjais laikysime laimingu įvykiu. Kaskart, kai susitinkame su jais teisme, jie duoda mums tam tikrą informacijos kruopelę“, – pridūrė teisininkas.

I. Pavlovas anksčiau pranešė, kad jo klientė įtariama 2015-aisiais perdavus vieną Rusijos energetikos ministerijos dokumentą Moldovos specialiosioms tarnyboms, su kuriomis esą slapta bendradarbiavo nuo 2004-ųjų.

Savo kaltės įtariamojo kategoriškai nepripažįsta ir, anot jos gynybos, mano, kad byla buvo iškelta todėl, kad „buvo tiesiog nuspręsta ją atleisti iš pareigų dėl jos principingumo ir nepaperkamumo“.

Rusija pasiuntė savo pajėgas be atpažinimo ženklų užimti Krymo pusiasalio, kai 2014-ųjų vasarį Ukrainoje per Maidano sukilimą buvo nuverstas Kremliui palankus prezidentas Volodymyras Janukovyčius.

Faktinės okupacijos sąlygomis buvo organizuotas referendumas, per kurį buvo nubalsuota už pusiasalio prisijungimą prie Rusijos, nors Kijevas ir Vakarai šio plebiscito niekada nepripažino. Tų pačių metų kovą buvo Maskva šią teritoriją aneksavo.

Ukraina 2015 metų pabaigoje liovėsi tiekti Krymui elektros energiją, todėl regionas liko priklausomas nuo povandeninio kabelio iš Rusijos, o ši linija neretai gesdavo.

Pernai liepą dėl neįprastai didelių karščių Rusijos Krasnodaro regione nutrūkus elektros tiekimui į Krymą pusiasalis buvo paralyžiuotas: neveikė netgi šviesoforai ir nevažinėjo troleibusai.