Rusija paskelbė sankcijas Ukrainos politikams ir verslininkams
Ru­si­ja ket­vir­ta­die­nį įve­dė fi­nan­si­nes sank­ci­jas šim­tams Ukrai­nos pi­lie­čių ir de­šim­tims šios ša­lies bend­ro­vių kaip at­sa­ko­mą­jį žings­nį dėl Ki­je­vo veiks­mų prieš Mask­vą.

Vyriausybės spaudos tarnyba paskelbė premjero Dmitrijaus Medvedevo pasirašytą dokumentą, įpareigojantį įšaldyti 332 Ukrainos piliečių ir 68 verslo įmonių aktyvus.

Į šį sąrašą įtraukta buvusi premjerė Julija Tymošenko, laikoma viena iš pagrindinių pretendentų į prezidento postą per ateinančiais metais vyksiančius rinkimus, vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas ir dabartinio prezidento Petro Porošenkos vyriausias sūnus Oleksijus.

Į sankcijų sąrašą įtrauktas ir gynybos ministras Stepanas Poltorakas bei Ukrainos parlamento pirmininkas Andrijus Parubijus, taip pat keletas chemijos, kasybos, maisto pramonės ir mašinų gamybos įmonių, tarp jų geležies rūdos kasybos grupė „Ferrexpo“, Charkovo traktorių gamykla, chemijos pramonės grupė „Ukrchimenerho“, degalinių tinklų valdytoja „Halnaftohaz“, saulėgrąžų aliejaus gamintoja „Kernel Holding“ ir kitos bendrovės.

Tarp ukrainiečių verslininkų, kuriems bus taikomos šios sankcijos, minimi „Ferrexpo“ pagrindinis akcininkas Kostiantynas Ževaha, vamzdžių gamintojos „Interpipe Ltd.“ savininkas Viktoras Pinčukas, įmonių grupės DCH prezidentas Oleksandras Jaroslavskis, grupės „Energetičeskij standart“ vadovas Kostiantynas Hryhoryšynas, agrogrupės „Kernel“ vadovas Andrijus Verevskis, grupės „Mironovskij chleboprodukt“ (MChP) valdybos pirmininkas Jurijus Kosiukas.

Į sankcijų sąrašą įtrauktas ir televizijos „112“ generalinis direktorius Jehoras Benkendorfas.

Maskva nurodė, kad šios sankcijos susijusios su „nedraugiškais Ukrainos veiksmais Rusijos piliečių ir juridinių subjektų atžvilgiu“.

Rusijos ir Ukrainos santykiai yra smarkiai pašliję nuo Maskvos 2014 metais įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos.

Be to, Maskva kaltinama kurstanti prorusiškų separatistų sukilimą Rytų Ukrainoje, jau pareikalavusį apie 10 tūkst. žmonių gyvybių.

Praeitą mėnesį vienas vakarų Ukrainos regionas nubalsavo uždrausti viešai naudoti bet kokius „kultūros produktus“ rusų kalba. Šis sprendimas išprovokavo Kremliaus politiką palaikančios Rusijos žiniasklaidos įtūžį.

JAV ir Europa jau yra paskelbusi kelis sankcijų paketus Maskvai dėl jos veiksmų Ukrainoje.