Rusija giriasi Sirijoje nukovusi beveik 100 tūkstančių žmonių
Ru­si­jos gy­ny­bos mi­nis­tras šeš­ta­die­nį par­eiš­kė, jog per tre­jus me­tus nuo Mask­vos įsi­trau­ki­mo į ka­rą Si­ri­jos vy­riau­sy­bės pa­jė­gų pu­sė­je ša­ly­je bu­vo nu­kau­ta be­veik 88 tūkst. su­ki­lė­lių.

„Operacijos metu buvo sunaikinta iš viso daugiau kaip 87,5 tūkst. sukilėlių, buvo išlaisvinta 1,411 tūkst. gyvenviečių ir daugiau kaip 95 proc. Sirijos teritorijos“, – Singapūre vykusiame forume pareiškė Sergejus Šoigu, kuris cituojamas Rusijos gynybos ministerijos paskelbtame pranešime.

„Buvo likviduota dauguma sukilėlių“, – pažymėjo ministras.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) sako, jog per jau septynerius metus besitęsiantį pilietinį karą Sirijoje buvo nužudyti beveik 365 tūkst. žmonių.

Siekdama paremti prezidento Basharo al-Assado režimą, Rusija 2015 metų rugsėjį Sirijoje pradėjo vykdyti antskrydžius.

Rusijos oro pajėgos atliko daugiau kaip 40 tūkst. bombardavimo misijų ir pažeidė maždaug 120 tūkst. „teroristų“ infrastruktūros taikinių, pareiškė S. Šoigu.

Gynybos ministras pridūrė, jog „Sirijos ginkluotosios pajėgos šiuo metu kontroliuoja teritoriją, kurioje gyvena daugiau kaip 90 proc. šalies gyventojų“.