Rusija dėl Sirijos užsipuolė JAV
Krem­lius an­tra­die­nį ap­kal­ti­no Va­šing­to­ną at­si­sa­kant su­si­tai­ky­ti su ti­kro­ve dėl įta­ria­mos che­mi­nės at­akos Si­ri­jos su­ki­lė­lių kon­tro­liuo­ja­ma­me mies­te, ku­rios įro­dy­mų, pa­sak Mask­vos, nė­ra.

„Matote nekonstruktyvią poziciją, kurią užėmė kai kurios šalys, įskaitant JAV. Jos a priori atsisako susitaikyti su tikrove“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Jis pažymėjo, kad „nė viena iš jų nekalba apie nešališko tyrimo būtinybę“, ir sakė, kad tai apriboja Rusijos diplomatines galimybes, bet ji tęs „aktyvų darbą diplomatiniame fronte“.

D. Peskovas kalbėjo JAV prezidentui Donaldui Trumpui pirmadienį pažadėjus „prievartinį“ atsaką į naujausią numanomą cheminę ataką ir užsiminus, kad labai greitai bus priimtas sprendimas dėl karinių veiksmų.

Kremliaus atstovas sakė, kad kol kas nėra susitarimo dėl siūlomo D. Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimo datos.

Rusijos ambasadorius JT pirmadienį perspėjo, kad karinės jėgos panaudojimas prieš Siriją gali turėti „rimtų atgarsių“.

Rusijos gynybos ministerija filmuotą medžiagą apie cheminės atakos aukas pavadino „dar viena klastote“. Maskvos praktika yra sakyti, kad sukilėliai rengia atakas norėdami diskredituoti prezidento Basharo al Assado režimą, kurį karinėmis priemonėmis remia Rusija.

Gynybos ministerija paskelbė, kad jos specialistai aplankė ligonines Dumoje, bet nerado jokių cheminės atakos įrodymų.

Užsienio reikalų viceministras Michailas Bogdanovas antradienį sakė, kad „ieškant preteksto karinės jėgos panaudojimui naudojamos klastotės ir išgalvotos istorijos“. Viceministrą citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„Mes tai laikome visiškai nepriimtinu ir itin pavojingu (dalyku)“, – sakė M. Bogdanovas.