Reakcija į naujus JAV muitus – bus
Pra­ncū­zi­jos va­do­vas Em­ma­nue­lis Mac­ro­nas ket­vir­ta­die­nį va­ka­re par­eiš­kė JAV pre­zi­den­tui Do­nal­dui Trum­pui, kad Ame­ri­kos mui­tai iš Eu­ro­pos Są­jun­gos im­por­tuo­ja­mam plie­nui ir aliu­mi­niui yra ne­tei­sė­ti ir kad Eu­ro­pos Są­jun­ga „tvir­tai ir pro­por­cin­gai“ rea­guos, pra­ne­šė Eli­zie­jaus rū­mai.

Prancūzijos ir JAV prezidentų pokalbis telefonu įvyko Vašingtonui ketvirtadienį paskelbus, kad Europos Sąjungai, Kanadai ir Meksikai nuo vidurnakčio (penktadienio 7 val. Lietuvos laiku) įvedami dideli metalų muitai.

E. Macronas, kuris užmezgė gerus santykius su JAV prezidentu, paragino jį dalyvauti derybose su ES, Kinija ir Japonija siekiant stiprinti Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisykles.

Sprendimą įvesti muitus Prancūzijos prezidentas pavadino klaida ir perspėjo, kad nuo „ekonominio nacionalizmo“ nukentės visi, įskaitant JAV.

Anksčiau ketvirtadienį E. Macronas žurnalistams Eliziejaus rūmuose sakė, kad smerkia šį Amerikos sprendimą.

„Manau, kad šis sprendimas daugeliu atžvilgių yra klaida, nes juo į esamą tarptautinį disbalansą atsakoma blogiausiu būdu: suardymu ir ekonominio nacionalizmo kūrimu. O nacionalizmas yra karas. Lygiai taip pat nutiko 4-ajame dešimtmetyje“, – pažymėjo jis.

Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire'as ketvirtadienį sakė, kad jo šalis nepradės prekybos derybų su Jungtinėmis Valstijomis, kol galios muitai plienui ir aliuminiui.

„Mes atsisakome derėtis esant spaudimui“, – pakeliui į Didžiojo septyneto (G-7) susitikimą Kanadoje žurnalistams sakė B. Le Maire'as.

„Muitai nepadės mums atverti durų jokioms deryboms“, – pridūrė jis.