Putinas dalyvavo Austrijos užsienio reikalų ministrės vestuvėse
Ru­si­jos pre­zi­den­tas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas šeš­ta­die­nį da­ly­va­vo Aus­tri­jos už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­trės Ka­ri­nos Kneissl ves­tu­vė­se, o opo­zi­ci­ja šį vi­zi­tą pa­va­di­no ža­lin­gu Aus­tri­jos po­li­ti­nio ne­utra­lu­mo po­zi­ci­jai.

V. Putinas buvo vienas iš maždaug šimto Gamlico kaimelyje vykusių K. Kneissl ir verslininko Wolfgango Meilingerio vestuvių svečių.

Rusijos lyderis šventės metu buvo užfiksuotas šokantis su K. Kneissl. Jis taip pat atsivežė kazokų chorą, kuris giedojo jaunavedžiams.

Tačiau Austrijos opozicijos politikai kritikavo K. Kneissl sprendimą į savo vestuves pakviesti V. Putiną, nes tai, pasak jų, daro žalą Austrijos siekiui tapti „nuoširdžia tarpininke“ derybose tarp Europos ir Rusijos.

Ceremoniją saugojo šimtai policijos pareigūnų, o kelias tarp netoliese esančio Graco oro uosto ir Gamlico buvo uždarytas tiek V. Putinui atvykstant, tiek išvykstant.

V. Putiną į oro uostą palydėjo Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas. Iš Austrijos Rusijos lyderis išskrido tiesiai į Vokietiją, kur dalyvavo susitikime su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

K. Kneissl į užsienio reikalų ministro postą nominavo kraštutinių dešinių laisvės partija (FPO), kuri nuo 2016 metų turi pasirašiusi „bendradarbiavimo paktą“ su V. Putino partija „Vieningoji Rusija“.

Nuo praėjusių metų gruodžio FPO yra valdančiojoje koalicijoje su S. Kurzo Austrijos liaudies partija (OVP). Rinkimuose laimėjusios partijos savo kampaniją statė ant antiimigracinės platformos.