Princas gimė! Ir gimė nemažas
Ken­sing­to­no rū­mai pir­ma­die­nį pa­skel­bė, kad Kemb­ri­džo ku­ni­gaikš­tie­nė Ka­te pa­gim­dė 3,827 kg ber­niu­ką. Ka­te ir pri­ncas Wil­lia­mas jau au­gi­na ket­ve­rių pri­ncą Geor­ge'ą ir dve­jų pri­nce­sę Char­lot­te. 

Kensingtono rūmai pranešė, kad Kate pagimdė trečią vaiką 11 val. 1 min. vietos (13 val. 1 min. Lietuvos) laiku. Kensingtono rūmai pridūrė, kad Williamas dalyvavo gimdyme.

Anksčiau 36 metų Kate paguldyta į privatų Londono centre esančios ligoninės sparną „Lindo“. Ją atlydėjo Williamas, sakoma Kensingtono rūmų pareiškime. Ligoninė yra už 1,6 km nuo Kensigtono rūmų, kuriuose pora gyvena.

Viena naktis dviejų kambarių numeryje sparne „Lindo“ kainuoja 7,5 tūkst. svarų (8 550 eurų), įskaitant pagalbą gimdant ir neskaitant konsultantų paslaugų.

Kate nėštumą prižiūrinčiai gydytojų grupei priklauso karališkųjų rūmų chirurgas ginekologas Guy Thorpe'as-Beestonas ir karalienės chirurgas ginekologas Alanas Farthingas. Ši medikų komanda taip pat padėjo gimti George'ui ir Charlotte.

Naujagimis yra karalienės Elizabeth II, kuriai šeštadienį suėjo 92-eji, ir jos vyro princo Philipo šeštas provaikaitis.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį perdavė „šilčiausius sveikinimus“ princui Williamui ir Kembridžo kunigaikštienei Kate gimus jųdviejų sūnui.

„Linkiu jiems daug laimės ateityje“, – sakė premjerė.

Prezidentė pasveikino karalienę Elžbietą su proanūkio gimimu

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasveikino Jungtinės Karalystės karalienę Elžbietą II su trečiojo proanūkio gimimu.

D. Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu palinkėjo sveikatos bei greito stiprėjimo kunigaikštienei Katerinai ir naujagimiui, kuo didžiausios sėkmės ir laimės visai karališkajai šeimai.

Šio džiugaus įvykio proga prezidentė taip pat pasveikino visus Jungtinės Karalystės žmones ir palinkėjo jiems visokeriopos gerovės bei klestėjimo.