Prieš susitikimą su Donaldu Trumpu daug lūkesčių neturi
Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos pir­mi­nin­kas Jea­nas-Clau­de'as Junc­ke­ris tre­čia­die­nį prieš de­ry­bas dėl pre­ky­bos su JAV pre­zi­den­tu Do­nal­du Trum­pu par­eiš­kė ne­tu­rįs di­de­lių lū­kes­čių dėl ar­tė­jan­čio su­si­ti­ki­mo, ku­riuo sie­kia­ma dar kar­tą pa­ban­dy­ti iš­veng­ti rim­tos pre­ky­bos konf­ron­ta­ci­jos.

„Esu (nusiteikęs) nelabai optimistiškai. Poną Trumpą pažįstu gana gerai. Dažnai susitinku su juo ir žinau, kaip su juo elgtis, žinau ir tai, kaip jis elgiasi su kitais. Derėsimės kaip lygūs“, – Vokietijos visuomeniniam transliuotojui ZDF sakė J.-C. Junckeris.

D. Trumpas antradienį tvirtino, kad būtent jo griežta pozicija bei grasinimai apmuitinti automobilių importą privertė Europos Sąjungos lyderį su juo sėsti prie derybų stalo.

Tačiau namuose D. Trumpas susilaukia vis daugiau kritikos, nes vartotojai, ūkininkai ir verslai pradeda jausti įtaką atsakomųjų ES ir kitų prekybos partnerių tarifų, kuriuos jie pritaikė reaguodami į JAV sprendimą apmokestinti plieno ir aliuminio importą.

„Tai, ką mums daro Europos Sąjunga, yra neįtikėtina. Jie atrodo kaip malonūs žmonės, bet išties jie yra šiurkštūs“, – sakė JAV prezidentas.

Tačiau kai jiems buvo pagrasinta tarifais automobiliams bei jų dalims, ES pareigūnai iškart suskubo atvykti į Vašingtoną, tvirtino jis.

„Tarifai yra nuostabiausi! Arba šalis, kuri su Jungtinėmis Valstijomis nesąžiningai elgėsi Prekyboje, derėsis dėl sąžiningos sutarties, arba jai bus pritaikyti tarifai“, – antradienį tviteryje rašė D. Trumpas.

J.-C. Junckeriui bandant atkalbėti D. Trumpą nuo tarifų automobiliams, kurie itin skaudžiai kirstų Vokietijos gamintojams, ES prižadėjo griežtą atsaką, jei JAV savo grasinimus pavers realiais darbais.

Briuselis jau atsikirto Vašingtono muitų tarifams plienui ir aliuminiui, apmokestindamas visą eilę amerikietiškų prekių – džinsus, viskį, motociklus, taip pat apelsinų sultis, ryžius ir kukurūzus.