Prieš korupciją Ukrainoje surengtas protestas
Prie Ukrai­nos par­la­men­to an­tra­die­nį vy­ku­si An­ti­ko­rup­ci­nio teis­mo stei­gi­mo pa­lai­ky­mo ak­ci­ja pe­rau­go į su­si­rė­mi­mus su tei­sė­sau­gos par­ei­gū­nais.

Kijevo policijos viršininkas Andrijus Kriščenka sakė, kad ryte per susirėmimus prie Aukščiausiosios Rados nukentėjo aštuoni teisėsaugos pareigūnai, 10 žmonių buvo sulaikyta. Šiuo metu padėtis yra rami, sakė jis.

„Jie (demonstrantai), pasigirdus reikalavimams, kad pas juos ateitų Aukščiausiosios Rados vadovas, bandė prasiveržti į Aukščiausiąją Radą, deginti padangas. Policijos darbuotojai tam sutrukdė, todėl susirėmimuose jau nukentėjo aštuoni policininkai. Vienam sulaužytas raktikaulis, kitų traumos dar vertinamos... Sulaikėme devynis asmenis; priimsime juridinį sprendimą, įvertinsime jų veiksmus“, – sakė A. Kriščenka televizijos kanalui „112 Ukraina“.

Pasak jo, jeigu sulaikytųjų veiksmai bus prilyginti policijos pareigūnų užpuolimui arba pasipriešinimui pareigūnams, sulaikytieji turės atsakyti pagal Baudžiamąjį arba administracinių nusižengimų kodeksą.

Kriščenka pabrėžė, kad minioje girdėjosi įvairių raginimų: ir raginimas prasiveržti, ir reikalavimas Rados pirmininkui išeiti pas demonstracijos dalyvius.

„Pasakysiu dar kartą: šie raginimai neturi nieko bendra su kokia nors politine kova. Tai buvo gerai suplanuota (provokacija), ir vakar feisbuke mes pamatėme, kad šios akcijos vadovai sukūrė tokią situaciją. Dabar ramu. Vyksta apsižodžiavimas, į policininkus svaidomi akmenys, bet šiuo metu padėtis valdoma“, – pasakojo Kijevo policijos viršininkas.

Tuo metu deputatas ir vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka iš parlamento tribūnos pareiškė, kad buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio įkurta „nusikalstama organizacija „Naujųjų jėgų judėjimas“ prie Aukščiausiosios Rados „surengė provokaciją“.

Tačiau vienu iš Ukrainos opozicijos lyderių tapęs M. Saakašvilis, anksčiau šį mėnesį deportuotas iš šalies ir išvykęs Nyderlandus, atmetė A. Heraščenkos kaltinimus, esą antradienio akciją organizavo jo judėjimas.

„Nei aš, nei „Naujųjų jėgų judėjimas“ nesame niekaip susiję su šios dienos akcija prie Rados“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė politikas.

„Naujųjų jėgų judėjimas“ (NJJ) taip pat pareiškė, kad nedalyvavo vasario 27-osios akcijos organizavime ir jo atstovų palapinių miestelyje nėra.

„NJJ atstovų jau daugiau kaip mėnuo nėra palapinių miestelyje. Mūsų protestas išėjo už palapinių miestelio prie parlamento ribų. Mūsų kovos kelias – masinis taikus protestas“, – sakoma šios partijos pareiškime, kuris taip pat paskelbtas feisbuke.

NJJ taip pat pabrėžė, kad pasisako už taikius protestus prieš oligarchinį režimą.

„Mūsų nuomone, jų sėkmė priklauso nuo tikslaus veiksmų derinimo su politiniais partneriais ir organizatorių sugebėjimo išvengti valdžios provokacijų“, – rašoma komentare.