Prašo parlamento balsuoti dėl nepasitikėjimo premjere
Kon­ser­va­ty­vių pa­žiū­rų par­la­men­ta­ras, vie­nas ak­ty­viau­sių „Bre­xit“ ša­li­nin­kų Ja­co­bas Ree­sas-Mog­gas, ket­vir­ta­die­nį pa­tei­kė pra­šy­mą par­la­men­tui bal­suo­ti dėl ne­pa­si­ti­kė­ji­mo prem­je­re The­re­sa May.

Europos tyrimų grupės vadovas įteikė laišką Konservatorių partijos parlamentinei frakcijai Bendruomenių Rūmuose po įtemptos sesijos parlamente, kur premjerė bandė įsiūlyti susitarimą dėl „Brexit“.

Th. May trečiadienį laimėjo savo ministrų kabineto pritarimą „Brexit“ susitarimo projektui, bet ketvirtadienį patyrė didžiulį smūgį, kai atsistatydino virtinė vyriausybės narių.

Parlamente Th. May susidūrė su dideliu pasipriešinimu – ir griežtosios „Brexit“ linijos šalininkų, kuriems atrodo, kad susitarime per daug nuolaidų Briuseliui, ir ES šalininkų, norinčių glaudesnių ryšių su bloku arba antro referendumo.

„Deja, pasitraukimo susitarimo projektas, šiandien pristatytas parlamentui, pasirodė esąs blogesnis nei tikėtasi; jame nesilaikoma pažadų, duotų tautai“, – rašė J. Reesas-Moggas savo laiške Konservatorių partijos politikai didelę įtaką turinčio 1922-ųjų komiteto vadovui Grahamui Brady.

„Taigi, pagal atitinkamas taisykles ir tvarką... tai yra oficialus laiškas dėl nepasitikėjimo partijos lydere“, – pridūrė jis.

Jei 48 konservatorių įstatymų leidėjai parašys analogiškus laiškus, bus inicijuota kova dėl partijos lyderio posto.

Nors tokius laiškus jau yra parašę keli parlamentarai, buvo laukiama, kokį žingsnį žengs J. Reesas-Moggas, turint galvoje jo įtaką „Brexit“ šalininkams britų parlamente.

Tik G. Brady žino, kiek tokių laiškų komitetas jau yra gavęs, vis dėlto vis garsiau spėliojama, kad Th. May paskelbus „Brexit“ susitarimo projektą jau artėjama prie ribos.

Trečiadienį J. Reesas-Moggas atmetė premjerės pateiktą projektą ir pareiškė, kad jis kelia grėsmę Jungtinės Karalystės vientisumui, užkerta kelią Britanijai sudarinėti laisvosios prekybos susitarimus su kitomis pasaulio šalimis ir privers šalį nuolat laikytis Briuselio diktuojamų taisyklių.

Jei Th. May laimės kovą dėl partijos lyderio posto, ji liks šiose pareigose ir dar metus negalės būti balsuojama dėl nepasitikėjimo ja.

Vis dėlto jei Th. May pralaimės, ji privalės trauktis iš Konservatorių partijos vadovės kėdės ir negalės dalyvauti naujo lyderio rinkimuose.