Prasidėjo Donaldo Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas
Viet­na­mo sos­ti­nė­je Ha­no­ju­je tre­čia­die­nį su­si­ti­kę JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas ir Šiau­rės Ko­rė­jos ly­de­ris Kim Jong Unas rim­tais vei­dais pa­spau­dė vie­nas ki­tam ran­kas prie iš­ri­kiuo­tų abie­jų ša­lių vė­lia­vų ir pa­sis­vei­ki­nę pla­čiai nu­si­šyp­so­jo.

Tokiu būdu jiedu viešbutyje „Sofitel Legend Metropole Hanoi“ pradėjo savo antrąjį susitikimą, turintį pratęsti pažangą, pasiektą per jųdviejų pirmąjį istorinį susitikimą, pernai birželį įvykusį Singapūre, Vašingtonui siekiant įtikinti Pchenjaną atsisakyti savo branduolinio arsenalo.

Pernykštis susitikimas Singapūre baigėsi tik miglotu pažadu siekti „Korėjos pusiasalio visiškos denuklearizacijos“, o šį kartą D. Trumpas savo oponentų yra spaudžiamas pasiekti kokių nors konkrečių rezultatų.

Anksčiau trečiadienį D. Trumpas per „Twitter“ paskelbė, kad kartu su Kim Jong Unu „labai uoliai dirbs, kad kažką pasiektų dėl denuklearizacijos ir tuomet padarytų Šiaurės Korėją ekonomikos jėgaine“.

Renginys Hanojuje bus labiau išplėtotas negu trumpas pirmasis susitikimas. Baltieji rūmai nurodė, kad D. Trumpas ir Kim Jong Unas po pirminio pasisveikinimo apie 20 minučių tarsis be padėjėjų ir vėliau dalyvaus apie 1,5 val. truksiančioje vakarienėje.

Ketvirtadienį lyderiai vėl susitiks, bet jų darbotvarkė dar nebuvo paskelbta. Visa tai stiprina įspūdį, kad dėl daug ko bus nuspręsta paskutinę minutę.