Prancūzų policija surengė reidą šiizmo centre
Pra­ncū­zi­jos šiau­rė­je maž­daug 200 po­li­ci­nin­kų at­li­ko kra­tas vie­nos mu­sul­mo­nų šii­tų aso­cia­ci­jos būs­ti­nė­je ir jos ly­de­rių, įta­ria­mų par­ama „te­ro­ris­ti­nėms or­ga­ni­za­ci­joms“, na­muo­se, an­tra­die­nį sa­kė sau­gu­mo šal­ti­niai.

Operacija prieš „Centre Zahra France“ Diunkerko uostamiesčio Grand Sinto priemiestyje buvo surengta kaip „terorizmo prevencijos“ procedūrų dalis, sakoma regiono pareigūnų pareiškime.

Vienas saugumo šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad buvo areštuota 11 žmonių. Prancūzų pareigūnai taip pat įšaldė minimo centro lėšas.

„Centre Zahra France“ vadovauja Yahia Gouasmi (Jahija Guasmi), garsėjantis antisionistinėmis pažiūromis ir ryšiais su Iranu.

Policija atidžiai stebėjo „Centre Zahra France“ veiklą, „nes jo lyderiai tvirtai rėmė kelias teroristines organizacijas“ ir judėjimus, palaikančius „idėjas, kurios prieštarauja Prancūzijos vertybėms“.

Savo interneto svetainėje asociacija nurodo, kad jos tikslas nuo pat įkūrimo 2009 metais yra „skleisti islamo žinią Pranašo ir jo šeimos požiūriu“.

Neaišku, ar areštai yra susiję su įtariamu sąmokslu susprogdinti bombą per iraniečių opozicinės Nacionalinės Irano pasipriešinimo tarybos (NCRI) mitingą Paryžiuje šių metų birželį.

Pareigūnams paskelbus apie šį įtariamą sąmokslą, policija Belgijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje areštavo šešis asmenis, tarp jų Irano diplomatą.

Prancūzijoje tebegalioja aukšto laipsnio parengtis po islamistų atakų virtinės, nuo 2015 metų nusinešusios 246 gyvybes.