Portugalija sulaukia vis daugiau afrikiečių
Por­tu­ga­li­ja eks­por­tuo­ja daug že­mės ūkio pro­duk­tų, to­kių kaip aly­vuo­gės, įvai­rios uo­gos ir vai­siai. Jų der­lių, ne pa­slap­tis, ren­ka ne­le­ga­lūs dar­buo­to­jai, vis gau­siau at­vyks­tan­tys iš Af­ri­kos.

Pastaruoju metu pietinį Portugalijos Bežos uostą pasiekia vis daugiau ekonominių migrantų. Dauguma jų afrikiečiai, tačiau čia taip pat matyti nemažai Azijos gyventojų – indų, tailandiečių, pakistaniečių ir net nepaliečių. Daugelis atvykėlių įsidarbina žemės ūkio sektoriuje.

Užsieniečiai sunkiai dažnai pluša už mažesnį negu minimalų Portugalijoje darbo užmokestį, siekiantį 580 eurų per mėnesį. Jie pirmiausia skina alyvuoges, braškes, apelsinus, vėliau nuima melionų ir vynuogių derlių.

35 metų senegalietis Sherifas Djo iš pradžių vyko į Prancūziją su turistine viza. Tada dvejus metus dirbo Ispanijoje, o dabar šešis mėnesius kartu su broliu ir aštuoniais draugais glaudžiasi ankštame būste netoli Bežos. Per mėnesį jis uždirba apie 500 eurų. „Išvykau į užsienį, kad mano šeima galėtų geriau gyventi“, – liūdnai tarė jis.

Gambijos pilietis Foday Fathi pasakojo, kad daug afrikiečių renkasi Portugaliją, nes čia galima gauti padorų darbą ir užsidirbti pinigų. 32 vyras viliasi gauti šios šalies mokesčių mokėtojo identifikacijos numerį, kuris jam leistų gauti legalų darbą ir leidimą gyventi.

„Bežos apylinkėse tikriausiai yra 10 tūkst. nelegalių darbuotojų“, – sako pagalbos organizacijos „Solidariedade Imigrante“ atstovas Alberto Matosas, pridurdamas. Agrariniame Alentežo regione, esančiame Portugalijos pietuose, beveik viskas gula ant nelegalių darbuotojų pečių, mat portugalai nebenori dirbti mažai mokamo sunkaus darbo laukuose.