Popiežiui – netikėtas Šiaurės Korėjos pasiūlymas
Seu­las pra­ne­šė, kad Šiau­rės Ko­rė­jos ly­de­ris Kim Jong Unas kvie­čia po­pie­žių Pra­nciš­kų ap­lan­ky­ti jo ša­lį.

Kvietimą aplankyti Šiaurės Korėjos sostinę Pchenjaną pontifikui perduos Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas, kuris Vatikane lankysis kitą savaitę per savo vizitą į Europą.

Tai ne pirmas kartas, kai popiežius yra kviečiamas apsilankyti Šiaurės Korėjoje. Ši šalis ir Vatikanas neturi diplomatinių santykių.

„Per susitikimą su popiežiumi Pranciškumi Moon Jae-inas perduos lyderio Kim Jong Uno žinutę, kad jis karštai pasveikintų popiežių, jei šis apsilankytų Pchenjene“, – antradienį žurnalistams teigė Pietų Korėjos prezidento atstovas Kim Eui-kyeomas.

Toks pakvietimas – naujausias Šiaurės Korėjos gestas, kuriuo ji iš valstybės parijo siekia vėl tapti tarptautinės bendruomenės dalimi.

2000 metais Kim Jong Uno tėvas Kim Jong Ilas pakvietė popiežių Joną Paulių II aplankyti jo šalį, kai pontifikas pareiškė, jog būtų „stebuklas“, jei jis galėtų nuvykti į Šiaurės Korėją. Vizitas taip ir neįvyko.

Šiaurės Korėjos Konstitucijoje numatoma tikėjimo laisvė, tačiau, pagal 2014 metų Jungtinių Tautų ataskaitą, krikščionys patiria „persekiojimą ir griežtas bausmes“, jei savo religiją praktikuoja už valstybės kontroliuojamų bažnyčių ribų.