Politikai vilioja rinkėjus ir pipirais, ir šprotais
Es­ti­jo­je ko­vo 3-ią­ją ren­gia­mi par­la­men­to rin­ki­mai. Par­ti­jos už­si­mo­jo ne tik pa­si­telk­ti bran­gias rek­la­mas, bet ir pa­verg­ti rin­kė­jų šir­dis įvai­riau­sio­mis do­va­nė­lė­mis.

Portalas ERR parengė partijų dalijamų agitacinių suvenyrų apžvalgą. Aišku, bene dažniausi yra partijos kandidatų vardais ar atvaizdais dekoruoti rašikliai, kalendoriukai, vėliavos, ženkleliai, balionai, puodeliai, saldainiai, medžiaginiai krepšiai. Tačiau pasitaiko ir išskirtinesnių smulkmenų, tokių kaip apyrankės, atšvaitai, taupyklės, popierinės nosinaitės, nagų dildės, pleistriukai, lūpų balzamas, ledo grandikliai, pliušiniai žaislai.

Be abejo, rinkimų kampanijoje labiausiai suveikia asmeninis kontaktas. Štai Konservatyviosios liaudies partijos kandidato Argo Luude veidas puošia indelius su šprotais. Socialdemokratas Raineris Vakra džiugina rinkėjus medumi, Centro partijos atstovė Kersti Mannik – rausvaisiais pipirais, o premjeras Juri Ratas – šokoladu ir žolelių arbata.

Politikų rinkimų komandos išties labai išradingos. „Tėvynės“ pirmininkas Heliras-Valdoras Seederis ir dar vienas šios partijos kandidatas Heiki Hepneris dalija rinkėjams dailiai apipavidalintus į degtukus židiniui. Savo ruožtu Reformų partija nusprendė įsiteikti lazdyno riešutais. Kai kurios partijos, beje, siūlo rinkėjams nemokamai apsilankyti čiuožykloje ar nuotykių parke.