Po nuolaužomis tebeieško aukų
Ket­vir­ta­die­nį Ge­nu­jos mies­to pro­ku­ra­tū­ra pra­ne­šė, kad po su­griu­vu­sio via­du­ko nuo­lau­žo­mis ga­li bū­ti iki 20 žmo­nių.

Pareigūnai kurį laiką neskelbė, kiek žmonių buvo pasigesta po šios nelaimės. Vyriausiasis prokuroras Francesco Cozzi ketvirtadienį žurnalistams sakė: „Gali būti nuo 10 iki 20 dingusių žmonių.“

Vidaus reikalų ministras Matteo Salvini aiškino, jog sunku nustatyti tikslų skaičių, nes dalis žmonių, dėl kurių dingimo buvo kreiptasi į pareigūnus, galėjo tiesiog išvykti atostogų, o pasiekę savo kelionės tikslą nesusisiekti su artimaisiais ar draugais.

Po antradienį įvykusios tragedijos, kai netikėtai sugriuvo apie 200 metrų ilgio viaduko ruožas, jau oficialiai patvirtinta 39 žmonių žūtis. Tarp jų yra keturi Prancūzijos ir du Albanijos piliečiai. Italijos naujienų agentūros ANSA duomenimis, 16 asmenų buvo sužeisti, devynių jų būklė sunki.

Italijos premjeras Giuseppe Conte trečiadienį paskelbė 12 mėnesių nepaprastąją padėtį Genujos mieste ir skyrė pirmąją 5 mln. eurų išmoką iš nacionalinio krizių fondo. „Ši tragedija nepriimtina modernioje visuomenėje, ir vyriausybė padarys viską, ką gali, kad neleistų tokiems dalykams pasikartoti“, – pabrėžė jis.

Premjeras patvirtino, jog vyriausybė ketina nutraukti sutartį su privačia įmone „Autostrade per l'Italia“, atsakinga už sugriuvusio viaduko ir greitkelio A10, kurio dalis jis buvo, priežiūrą. Be kita ko, planuojama skirti šiai įmonei 150 mln. eurų baudą ir atimti licenciją.

Viaduko operatorės „Atlantia“ akcijų kursas ketvirtadienį Milano vertybinių popierių biržoje krito 24,4 proc., iki 17,79 euro.