Po kruvinų protestų prie Gazos Ruožo sienos Izraelis sudavė aviacijos smūgių
Iz­rae­lio ka­riuo­me­nė pra­ne­šė šeš­ta­die­nį par­yčiais su­ren­gu­si Ga­zos Ruo­že avia­ci­jos smū­gių prieš is­la­mis­tų ju­dė­ji­mą „Ha­mas“ po anks­tes­nę die­ną vy­ku­sių aud­rin­gų pro­tes­tų prie bend­ros sie­nos, per ku­riuos bu­vo nu­šau­tas vie­nas pa­les­ti­nie­tis pa­aug­lys ir su­žeis­tas iz­rae­lie­tis ka­rys.

Penktadienį prie sienos vykę protestai buvo ypač audringi: buvo sužeista daug palestiniečių demonstrantų, o iš Gazos Ruožo į Izraelio pietinę dalį buvo paleista raketų ir minosvaidžių sviedinių.

„Naikintuvai smogė vienam puolamajam teroristų tuneliui Gazos Ruožo pietuose, taip pat keliems teroristų objektams kariniuose kompleksuose visame Gazos Ruože“, – sakoma Izraelio kariškių pranešime.

Pasak antskrydžių liudininkų Gazos Ruože, per šiuos smūgius žmonės nenukentėjo, bet buvo apgadinta infrastruktūra, kontroliuojama „Hamas“, valdančio palestiniečių anklavą nuo 2007 metų.

Smūgių buvo surengta „atsakant į teroro aktus, surengtus per smurtines riaušes, vakar vykusias palei saugumo tvorą“, nurodė izraeliečiai.

Kariuomenės pranešime taip pat minimos „besitęsiančios padegimų atakos, kasdien padarančios žalos Izraeliui, kai iš Gazos Ruožoį Izraelio teritoriją leidžiami padegamieji balionai“.

Penktadienį naujienų agentūros AFP nufilmuotame vaizdo įraše matyti, kaip vienas palestinietis paauglys buvo nušautas netoli tvoros, įrengtos palei abiejų teritorijų sieną.

15-metis Othmanas Rami Hallesas buvo nukautas į rytus nuo Gazos miesto, nurodė palestiniečių Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Ashrafas al Qodra.

Ministerija nurodė, kad dar apie 220 palestiniečių buvo sužeisti protestams pasienyje peraugus į susirėmimus.

Per juos dalis demonstrantų mėgino prasibrauti per pasienio tvorą arba ją apgadinti.

Gazos Ruožo palestiniečiai jau kelis mėnesius rengia protestus prieš dešimtmetį Izraelio vykdomą jų teritorijos blokadą, taip pat reikalauja teisės sugrįžti pabėgėliams ir jų palikuoniams, išvarytiems arba pasitraukusiems iš dabartinės Izraelio teritorijos 1948 metais per neramumus, vykusius kuriantis žydų valstybei.

Nuo pirmųjų protestų ir susirėmimų kovo 30 dieną Izraelio pajėgos nukovė mažiausiai 140 palestiniečių.

Tuo metu Izraelio pusėje niekas nežuvo.