Planuojamas D. Trumpo ir Š. Korėjos lyderio susitikimas
JAV ir Pie­tų Ko­rė­jos aukš­to ran­go par­ei­gū­nai sek­ma­die­nį ap­ta­rė pla­nuo­ja­mą an­trą JAV pre­zi­den­to Do­nal­do Trum­po ir Šiau­rės Ko­rė­jos ly­de­rio Kim Jong Uno su­si­ti­ki­mą.

JAV ir Pietų Korėjos aukšto rango pareigūnai sekmadienį aptarė planuojamą antrą JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimą.

Vašingtono specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjai Stephenas Biegunas anksčiau šeštadienį atvyko į Pietų Korėja, pasirodžius pranešimams, kad jis netrukus susitiks su šiaurės korėjiečių pareigūnais ir aptars su jais viršūnių susitikimo detales.

D. Trumpas praėjusį ketvirtadienį pareiškė, kad šią savaitę paskelbs, kada ir kur planuoja susitikti su Kim Jong Unu. Pranešama, kad jųdviejų susitikimas gali įvykti apytiksliai vasario pabaigoje.

Kaip informavo Užsienio reikalų ministerija Seule, S. Biegun ir jo kolega iš Šiaurės Korėjos Lee Do-hoonas tarėsi dėl Vašingtono ir Pchenjano atstovų darbo susitikimo, turinčio įvykti prieš viršūnių susitikimą.

Pasak pietų korėjiečių žiniasklaidos, S. Biegunas ir jo kolega iš Šiaurės Korėjos Kim Hyok Cholas veikiausiai susitiks ateinančios savaitės pradžioje Pchenjane ar abiejų Korėjų pasienyje esančiame taikos kaimelyje Panmundžome.

Analitikai sako, kad po pirmo D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo, surengto pernai birželį Singapūre, buvo pasiekta mažai apčiuopiamos pažangos įgyvendinat miglotai suformuluotą susitarimą dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos.

Nors per tą susitikimą Kim Jong Unas įsipareigojo siekti visiškos denuklearizacijos, jis nepateikė konkretaus nusiginklavimo grafiko ar plano.

Pernai Šiaurės Korėja nutraukė branduolinių ginklų ir raketų bandymus, likvidavo savo branduolinių bandymų poligoną ir dalis raketų paleidimo centro, taip pat paleido kalintus amerikiečius. Pchenjanas reikalauja, kad JAV imtųsi atitinkamų priemonių, pavyzdžiui sušvelnintų Šiaurės Korėjai paskelbtas sankcijas.

Vašingtonas tvirtina, kad šios baudžiamosios priemonės galios iki tol, kol Pchenjanas atsikratys savo branduolinio arsenalo.