Pitsburge per šaudymą singogoje žuvo keli žmonės, suimtas vienas įtariamasis
Pen­sil­va­ni­jos vals­ti­jos mies­te Pits­bur­ge ma­žiau­siai ke­tu­ri žmo­nės žu­vo per šau­dy­mą vie­no­je si­na­go­go­je, o par­ei­gū­nai su­ėmė vie­ną įta­ria­mą šau­lį, pra­ne­šė JAV ži­niask­lai­da.

Televizija CBS nurodė, kad žuvusiųjų gali būti iki aštuonių, bet kol kas patvirtintos keturios aukos. Dar 12 žmonių buvo sužeisti, įskaitant kelis policijos pareigūnus.

Tuo metu televizija KADK paskelbė, kad šaulys yra apie 46 metų Robas Baueris. JAV žiniasklaida citavo incidento liudininkus, sakiusius, kad užpuolikas šūkavo antisemitinius pareiškimus, pavyzdžiui: „Visi žydai privalo mirti!“

Vienas policijos pareigūnas įvykio vietoje patvirtino žurnalistams, kad aukų yra „ne viena“ ir pridūrė, kad buvo pašauti trys policininkai, kol šaulys pasidavė. Vis dėlto jis paragino žmones neišeiti iš namų, nes padėtis dar nėra saugi.

Sužeistų pareigūnų būklė kol kas nežinoma.

Policijos atstovas Chrisas Togneri sakė, kad teisėsauga kol kas neturi daugiau informacijos apie išpuolį sinagogoje „Tree of Life“ („Gyvenimo medis“) ir kad pareigūnai tebetikrina pastatą.

Televizijos reportažuose matyti į įvykio vietą atvykusios policijos specialiosios pajėgos ir greitosios pagalbos automobiliai.

Konservatyvių žydų kongregacijos sinagoga yra Vilkinso ir Šeidžio gatvių sankryžoje, maždaug už 10 minučių kelio nuo Pitsburgo centro. Ji yra Skvirel Hilo rajone, kur gyvena istorinė žydų bendruomenė.

Šaudynės įvyko per žydų šabo pamaldas.

Prezidentas Donaldas Trumpas sakė stebįs padėtį. Savo „Twitter“ žinutėje jis paragino žmones pasislėpti ir pridūrė, kad „atrodo, esama ne vienos aukos“.

„Saugokitės aktyvaus šaulio. Dieve, laimink visus“, – pridūrė jis.

Prezidentas taip pat apgailestavo, kad sinagoga neturėjo ginkluotos apsaugos, nes tokiu atveju padėtis būtų susiklosčiusi visiškai kitaip.

Pensilvanijos gubernatorius Tomas Wolfas pareiškė, kad šios šaudynės yra „absoliuti tragedija“.

„Visi privalome melstis ir tikėti, kad daugiau gyvybių nebus prarasta, – sakė jis. – Tačiau posakis „šito jau per daug“ pas gyvuoja per ilgai. Pavojingi ginklai kelia pavojų mūsų piliečiams.“

Tai naujausias šaudymo incidentas Jungtinėse Valstijose, kur ginkluoti užpuolikai reguliariai surengia atakų, o su šaunamaisiais ginklais susiję incidentai kasmet nusineša daugiau kaip 30 tūkst. žmonių gyvybių.