Pietų Prancūzijoje – šaudynės ir įkaitų drama baigta
 Gink­luo­tą už­puo­li­ką, penk­ta­die­nį pa­gro­bu­sį įkai­tų vie­na­me pre­ky­bos cen­tre pie­tų Pra­ncū­zi­jo­je, nu­ko­vė po­li­ci­ja, pra­ne­šė po­li­ci­jos są­jun­gos par­ei­gū­nas Yves'as Le­febv­re'as

16:12 Ši informacija pasirodė praėjus kelioms minutėms po to, kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, jog visi įrodymai rodo, kad ta įkaitų drama buvo teroro ataka. Briuselyje vykstančiame Europos Sąjungos viršūnių susitikime dalyvaujantis Prancūzijos vadovas išreiškė „visišką paramą“ visiems, paveiktiems to incidento. Jis nenurodė, kiek aukų pareikalavo išpuolis Trebo mieste. E. Macronas sakė grįšiantis į Paryžių artimiausiomis valandomis ir atidžiai stebėsiantis šią situaciją.

15:15 Paskutiniais duomenimis du žmonės žuvo ir dvylika buvo sužeista, praneša agentūra AFP.

14:20 Policininkas Karkasono mieste buvo pašautas iš pravažiuojančios mašinos, ta pati mašina rasta – Trebo miesto prekybos centre, kuriame ir vyksta įkaitų drama.

14:17 Nepatvirtintais duomenimis, 2 įkaitai nužudyti.

13:59 Pranešama, jog užpuolikas – marokietis

13:50 Nepatvirtintais duomenimis, mažiausiai 1 įkaitas nušautas. „Deja, manome, kad vienas žmogus buvo nužudytas, bet negalime į įvykio vietą pasiųsti gydytojo, kad patikrintų“, – sakė regiono policijos viršininkas Jeanas-Valery Lettermannas.

13:32 Prancūzijos ministras pirmininkas Edouardas Philippe situaciją pavadino kaip labai svarbią, o Vidaus reikalų ministras Gerardas Collombas paskelbė, jog vyksta į įvykio vietą.

13:30 Remiantis naujienų agentūra AFP, Prancūzijos prokurorai teigia, jog paėmęs įkaitus vyras susijęs su ISIS grupuote. Policiją pasiekė daugybė pranešimų, jog vyras šaukė „Allahu Akbar“ ir pradėjo šaudyti. Policija tai vertina kaip teroristinį išpuolį.

13:00 Policininkas buvo pašautas Karkasono mieste, o Trebo mieste, esančiame už 15 minučių kelio, viename prekybos centre ginkluotas užpuolikas šaudė ir pagrobė 1 įkaitą, tvirtinama, jog abu įvykiai – susiję.

Vyras šaukė „Allahu Akbar“ ir pradėjo šaudyti.

„Apie 11 val. 15 min. (vietos, 12 val. 15 min. Lietuvos) laiku (užpuolikas) įžengė į prekybos centrą „Super U“ ir pasigirdo šūviai“, – vienas šaltinis sakė apie incidentą Trebe.

Vietos pareigūnai per „Twitter“ paskelbė, kad toje teritorijoje gyventojams draudžiama lankytis.

Vietoje atvykę specialiosios pajėgos SWAT, pastatas yra apsuptas. Liudininkas teigia, jog kai pasigirdo šūviai, prie parduotuvės buvo keli policininkai, o dabar jų apie 200 –300.

.

..

Prancūzijoje iki spalio galiojo nepaprastoji padėtis, įvesta po 2015 metų lapkričio teroro atakų Paryžiuje. Išpuolių virtinė šalyje prasidėjo 2015-ųjų sausį nuo 12 žmonių gyvybių nusinešusio išpuolio satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje.

Tų pačių metų lapkritį „Islamo valstybės“ džihadistai skirtingose sostinės vietose nužudė 130 žmonių.

2016 metų liepą IS prisiėmė atsakomybę už dar vieną išpuolį Nicoje, kai į Bastilijos paėmimo dieną šventusią minią įsirėžus sunkvežimiui žuvo 84 žmonės.

Nepaprastoji padėtis šalyje visiškai buvo panaikinta tik praėjusį spalį, tačiau kareiviai toliau budi prie svarbiausių turistinių objektų ir transporto centrų.