Pietų Korėjoje nusižudė į korupcijos skandalą įsivėlęs parlamentaras
Pie­tų Ko­rė­jo­je nu­si­žu­dė įta­kin­gas įsta­ty­mų lei­dė­jas, ku­ris dėl ky­ši­nin­ka­vi­mo skan­da­lo bu­vo pa­te­kęs į tei­sė­sau­gi­nin­kų aki­ra­tį, pir­ma­die­nį pra­ne­šė po­li­ci­ja.

Kairiosios pakraipos Teisingumo partijos narys Roh Hoe-chanas, parlamente dirbęs trečią kadenciją, buvo įtariamas gavęs 50 mln. vonų (37,8 tūkst. eurų) kyšį iš vieno politinėmis temomis rašančio įtakingo tinklaraštininko.

Šis tinklaraštininkas, žinomas pseudonimu „Druking“, šiuo metu teisiamas dėl neteisėtų įsilaužimo programų naudojimo siekiant paveikti viešąją nuomonę tinklapyje „Naver“ – viename populiariausių šalies portalų.

„Druking“ kaltinamas dirbtinai didinęs teigiamų reakcijų į dešimtis tūkstančių komentarų šiame tinklapyje, kuriuose buvo smerkiami ar palaikomi tam tikri politikai ar partijos, skaičių. Įtariama, kad tokiu būdu jis mėgino įgyti politinių veikėjų palankumą.

Atsisveikinimo laiške, paliktame savo bute Seule, Roh Hoe– chanas prisipažino gavęs iš tinklaraštininko pinigų, tačiau tvirtino nežadėjęs jam mainais suteikti kokių nors paslaugų, skelbia naujienų agentūra „Yonhap“.

Politiką artimiausiu metu ketinta iškviesti apklausai į prokuratūrą.

Anot policijos, parlamentaras nusižudė iššokęs pro buto langą.

Pietų Korėja pagal savižudybių skaičių užima vieną pirmųjų vietų pasaulyje.

2009 metais nušoko nuo uolos ir užsimušė eksprezidentas Roh Moo-hyunas, kurio šeimos atžvilgiu buvo atliekamas tyrimas dėl korupcijos. Prezidento pareigas jis ėjo 2003–2008 metais.