Pietų Korėja atsiims šiukšles iš Filipinų
Apie 6500 to­nų Pie­tų Ko­rė­jos plas­ti­ko at­lie­kų, ku­rios bu­vo ne­le­ga­liai eks­por­tuo­ja­mos į Fi­li­pi­nus, ke­ti­na­ma su­grą­žin­ti at­gal.

Kaip skelbia Filipinų žiniasklaida, 51 konteinerį atliekų iš Mindanao tarptautinio konteinerių terminalo į Pjongteko uostą žadama išsiųsti jau šį trečiadienį. Likusios 5100 tonų bus perpakuotos ir į Pietų Korėją išgabentos vėliau.

Dėl atliekų sugrąžinimo sutarta per Pietų Korėjos ir Filipinų pareigūnų susitikimą praėjusių metų pabaigoje. Tokių žingsnių imtasi po skandalo, kilusio paaiškėjus, kad viena Pietų Korėjos bendrovė nelegaliai eksportavo plastiko atliekas į Filipinus. Įmonė nurodė, jog atliekos yra perdirbamos, ir įvardijo jas kaip „plastikines sintetines granules“. Tačiau tai buvo melaginga informacija. Kaip vėliau paaiškėjo, tarp plastiko būta baterijų, šiaudelių, elektroninių produktų, panaudotų sauskelnių ir medicininių atliekų.

Aplinkosaugos aktyvistai pasipiktino tokiu Pietų Korėjos bendrovės elgesiu. Tarptautinė aplinkos apsaugos organizacija „Greenpeace“ praėjusių metų lapkritį pareiškė, kad Filipinai nėra Pietų Korėjos „atliekų sąvartynas“. „Dėl pasaulio priklausomybės vienkartiniams plastikiniams produktams ir mūsų polinkio į perteklinį vartojimą išsivysčiusios valstybės ėmė laikyti besivystančias šalis atliekų sąvartynais. Tačiau kai ateina laikas įvardyti ir gėdinti valstybes, kurios teršia vandenynus, pasaulis žiūri į mus“, – sakė „Greenpeace“ aktyvistė Filipinuose Abigail Aguilar.

Filipinų muitinė praeitų metų lapkritį sulaikė atliekų kupinus konteinerius ir pareikalavo Pietų Korėjos vyriausybės, kad ši atsiimtų šiukšles. Seulas pradėjo administracines procedūras. Kaip pranešama, šiukšlių susigrąžinimas gali atsieiti apie 47 tūkst. JAV dolerių (41,1 tūkst. eurų). Planuojama iš pradžių tam naudoti valstybės lėšas, o vėliau sąskaitą pateikti atliekas eksportavusiai įmonei.

Didžioji dalis pasaulio neperdirbamo plastiko atliekų, kai Kinija prieš metus smarkiai apribojo jo importą, dabar gabenama į Pietryčių Aziją.