Peru teismas siūlo nepasigailėti buvusio prezidento
Pe­ru teis­mas pir­ma­die­nį nu­ro­dė teis­ti bu­vu­sį vals­ty­bės va­do­vą Al­ber­to Fu­ji­mo­ri dėl še­šių ūki­nin­kų nu­žu­dy­mo 1992 me­tais.

Teismo nuomone, eksprezidentui neturėtų būti taikomas imunitetas nuo teisminio persekiojimo, nors neseniai jam buvo suteikta malonė už kitą nusikaltimą.

Nacionalinis baudžiamasis teismas nurodė, kad nors A. Fujimori žmogaus teisių byloje, kur jam buvo skirta 25 metų kalėjimo bausmė, sulaukė malonės, ji netaikytina byloje dėl žudynių.

Prokurorai paprašė teisti eksprezidentą ir dar 22 asmenis dėl vadinamojo mirties būrio įvykdytų nužudymų.

Dabartinis Peru prezidentas Pedro Pablo Kuczynski gruodžio 24 dieną humanitariniais pagrindais suteikė malonę silpnos sveikatos 79 metų A. Fujimori.

Eksprezidentas 2007-aisiais buvo nuteistas kalėti už savo vaidmenį žudynėse, kurias praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje vykdė slapti kariuomenės smogikų būriai, persekioję marksistų sukilėlius ir jiems prijaučiančius civilius. Teismas jam skyrė 25 metų kalėjimo bausmę.

Sprendimas suteikti A. Fujimori malonę šalyje išprovokavo gatvių protestus ir sulaukė tarptautinių žmogaus teisių organizacijų pasmerkimo. Pasak jų, tai yra smūgis kovai su nebaudžiamumu.

A. Fujimori prezidento malonės sulaukė praėjus kelioms dienoms po to, kai jo sūnus Kenji Fujimori susilaikė per balsavimą parlamente dėl P. P. Kuczynski apkaltos.

Jo pavyzdžiu pasekus virtinei kitų deputatų, opozicijai pritrūko balsų nušalinti prezidentą dėl kaltinimų gavus kyšių iš Brazilijos statybų milžinės „Odebrecht“.