Perrinktas Maskvos meras
Ser­ge­jus Sob­ja­ni­nas, Ru­si­jos pre­zi­den­to Vla­di­mi­ro Pu­ti­no ar­ti­mas są­jun­gi­nin­kas, di­de­le bal­sų pers­va­ra per­rink­tas Mask­vos me­ru, nors rin­kė­jų ak­ty­vu­mas vos te­sie­kė 30 pro­cen­tų. De­mons­tra­ci­jos prieš pen­si­jų re­for­mą ir areš­tai ap­tem­dė sek­ma­die­nio bal­sa­vi­mą Mask­vo­je ir ki­tuo­se Ru­si­jos re­gio­nuo­se.

Nuo 2010 metų Rusijos sostinės vadovo pareigas einantis S. Sobjaninas gavo apie 70 proc. balsų, balsavime dalyvavo 30,3 proc. rinkėjų. Jo 4 varžovai buvo iš esmės niekam nežinomi komunistų, „Teisingosios Rusijos“ ir dar du kandidatai. Pranešęs apie savo pergalę S. Sobjaninas pareiškė, jog „tai mūsų visų pergalė“. Ilgai nelaukęs, prezidentas V. Putinas telefonu pasveikino S. Sobjaniną laimėjus rinkimus.

2013-aisiais S. Sobjaninas surinko 51,4 proc. balsų ir vos išvengė antrojo turo dėl opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno stipraus pasirodymo – tąsyk šis įnirtingas V. Putino kritikas netikėtai sulaukė ketvirtadalio elektorato paramos. Šį kartą rimtiems opozicijos kandidatams nebuvo leista balotiruotis į Maskvos merus.

Artėjant rinkimams Maskvos teismas įkalino A. Navalną 30 dienų – likus vos kelioms savaitėms iki rinkimų dieną opozicijos lyderio planuoto mitingo prieš pensijų sistemos reformą. Įvairių apklausų duomenimis, jai nepritaria 90 proc. rusų. Prezidento, premjero Dmitrijaus Medvedevo ir valdančiosios „Vieningosios Rusijos“ partijos populiarumas smarkiai smuko dėl planų didinti pensinį amžių, nes Rusijos biudžetas nepajėgus išmokėti pensijų. Pasipiktinę žmonės ėjo protestuoti skanduodami prieš V. Putiną ir su plakatais, klausiančiais prezidento, kada jis išeis į pensiją. Policija suėmė iš viso 1 018 žmonių, dalyvavusių mitinguose 33 miestuose visoje Rusijoje. Demonstracijos vyko Maskvoje, Sankt Peterburge, Jekaterinburge, Krasnodare, taip pat ir su Lietuva besiribojančioje Kaliningrado (Karaliaučiaus) srityje. Maskvos policija iškėlė dvi baudžiamąsias bylas dėl smurto prieš valdžios atstovus.