Per mirtininko išpuolį Irake žuvo 7 žmonės
Vie­na­me Ira­ko sos­ti­nės par­kų vė­lai tre­čia­die­nį su­sisp­rog­di­nus mir­ti­nin­kui žu­vo ma­žiau­siai sep­ty­ni žmo­nės, pra­ne­šė sau­gu­mo par­ei­gū­nai.

Tai pirma tokia ataka Bagdade nuo šventojo musulmonų mėnesio Ramadano pradžios prieš savaitę.

Policija ir gelbėtojai pastebėjo sprogdintoją, atėjusį į parką daugiausia šiitų gyvenamame Šoalos rajone Bagdado šiaurėje, bet jis spėjo susprogdinti savo bombą. Parke tuo metu buvo daug žmonių.

Mažiausiai 16 žmonių buvo sužeisti. Pasak pareigūnų, aukų galėjo būti daug daugiau, jei sprogdintojui būtų pavykę nueiti toliau į parką.

Bagdado parkuose, lauko kavinėse ir komerciniuose rajonuose per Ramadaną po saulėlydžio paprastai būna daug žmonių. Musulmonai per Ramadaną pasninkauja nuo saulėtekio iki saulėlydžio, tad temstant vaišinasi, o priešaušriu pavalgo paskutinį kartą prieš kitos dienos pasninką.

Atsakomybės už išpuolį kol kas niekas neprisiėmė, bet jo požymiai rodytų ekstremistų judėjimo „Islamo valstybė“ kaltę.

Irako vyriausybė pernai gruodį paskelbė pergalę prieš „Islamo valstybę“, išstūmusi džihadistus iš paskutinių jų slėptuvių palei Sirijos sieną.

Nors šis sunitų ekstremistų judėjimas prarado didžiulių teritorijų, užimtų 2014 metais, kontrolę, jis tebeturi pajėgumų rengti išpuolius Irake. Jo kovotojai slapstosi dykumoje karo draskomoje Sirijoje ir sugeba nesunkiai prasmukti pro prastai saugomą sieną.