Pentagonas atšauks 300 mln. dolerių pagalbą Pakistanui
JAV ka­riš­kiai pla­nuo­ja at­šauk­ti 300 mln. do­le­rių (257,5 mln. eu­rų) pa­gal­bą Pa­kis­ta­nui, nes trūks­ta jo „ryž­tin­gų veiks­mų“ re­miant Ame­ri­kos stra­te­gi­ją re­gio­ne, šeš­ta­die­nį pra­ne­šė Pen­ta­go­nas.

Gynybos departamentas siekė sumažinti pagalbą 300 mln. dolerių, elektroniniame laiške naujienų agentūrai AFP rašė Pentagono atstovas pulkininkas leitenantas Kone'as Faulkneris.

JAV spaudė Pakistaną naikinti saugius kovotojų prieglobsčius jo teritorijoje ir metų pradžioje paskelbė įšaldantis pagalbą, kuri, pasak vieno pareigūno, galėtų būti verta kone 2 mlrd. dolerių (1,72 mlrd. eurų).

„Toliau spaudžiame Pakistaną nesirenkant taikytis į visas teroristines grupes“, – nurodė K. Faulkneris. Jis pridūrė, kad naujausiam pagalbos sumažinimui dar turi pritarti Kongresas.

Pranešimas pasirodė kelios dienos prieš numatomą JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo vizitą Islamabade, kur jis turi susitikti su naujuoju premjeru Imranu Khanu.

Pakistanas vykdė įnirtingas kampanijas prieš vietines kovotojų grupuotes ir sako, kad ilgame savo kare su ekstremizmu prarado tūkstančius gyvybių ir išleido milijardus dolerių.

Tačiau JAV pareigūnai kaltina Islamabadą ignoruojant grupuotes, iš saugių prieglobsčių Pakistane rengiančias atakas Afganistane, ar net bendradarbiaujant su jomis.

Baltieji rūmai mano, kad Pakistano žvalgyba ir karinės institucijos seniai padeda finansuoti ir ginkluoti Talibaną. Teigiama, kad tai daroma dėl ideologinių priežasčių ir, taip pat, siekiant atsverti didėjančią Indijos įtaką Afganistane.

JAV taip pat mano, kad griežtos Pakistano priemonės galėtų būti lemiamos karo Afganistane baigčiai.