Pasekmės po rusų šūvio iš 30-mm artilerijos pabūklo į „Berdiansk“ korpusą
Pa­sak „Tsen­zor.NET“, pre­li­mi­na­riai tei­gia­ma, kad to­kį smū­gį šar­vuo­tam ka­te­riui „Ber­diansk“ ga­lė­jo su­duo­ti AK-630  30-mm ar­ti­le­ri­jos pa­būk­las. To­kia tech­ni­ka yra gink­luo­tas ru­sų ka­ri­nis lai­vas „I­zum­rud“.

Lapkričio 25 d. Ukrainos laivynas pranešė, kad Rusijos federacijos pasienio laivai pradėjo agresyvius veiksmus prieš Ukrainos laivyną. Šiuos planuota perkelti iš Odesos uosto į Mariupolio Azovo jūros uostą. Visų pirma Rusijos pakrančių apsaugos laivas „Don“ taranavo vilkiką. Smūgio metu buvo pažeistas pagrindinis laivo variklis, apgadintas laivo korpusas bei prarasta gelbėjimosi įranga.

Ukrainos Aukščiausiojo Teismo jūrų pajėgos pabrėžia perspėjusios apie savo ketinimą iš anksto pradėti perkėlimą laikantis tarptautinės teisės.

Tuo pačiu metu Rusijos FSB tvirtina, kad trys Ukrainos karo laivai Azovo jūroje „nelegaliai pateko į Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir buvo nukreipti į Kerčės sąsiaurį“.

Tsenzor.NET nuotrauka

Ukrainos karinio jūrų laivyno pastabose nurodoma, kad pagal JT jūrų teisės konvencijos 17ir 38 straipsnius bei Ukrainos ir Rusijos Federacijos sutarties dėl bendradarbiavimo naudojant Azovo ir Kerčės sąsiaurio jūrą 2 straipsnį Ukrainos karo laivai naudojasi Kranto sąsiaurio laivybos laisve ir Azovo jūra. Tai reiškia, kad jie gali bet kuriuo metu pereiti per Kerčės sąsiaurį, atsižvelgiant į navigacijos saugumą.

Vėliau Ukrainos laivynas pranešė, kad Rusijos Federacijos pasienio laivai atidengė ugnį ir apgadino Ukrainos šarvuotąjį katerį „Berdiansk“. Pranešta apie incidento metu sužeistą vyrą. Iš vėliau pateiktos informacijos aiškėja, kad Rusijos Federacijos specialiosios pajėgos užėmė ukrainiečių laivus, pranešta apie šešis sužeistus asmenis.

Po įtampą smarkiai padidinusios konfrontacijos tarp Rusijos ir Ukrainos laivynų, Ukrainos prezidento Petro Porošenkos siūlymu Aukščiausioji Rada šalyje paskelbė karo padėtį Ši konfrontacija sukėlė pavojingiausią krizę tarp abiejų šalių per kelerius pastaruosius metus.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba nurodė, kad karinė padėtis paskelbta Vinycios, Luhansko, Mykolajivo, Sumų, Odesos, Charkovo, Černigovo, Donecko, Zaporožės ir Chersono srityse, taip pat Azovo-Kerčės akvatorijoje ir galios nuo lapkričio 26-osios 14 val. iki gruodžio 26-osios 14 valandos.