Pasaulis „šoke“: Šiaurės Korėjos diktatorius nedalyvavo rinkimuose
Par­la­men­to „rin­ki­mai“ Šiau­rės Ko­rė­jo­je pra­ėjo kaip įpras­ta – da­ly­vau­jant 99,9 pro­cen­tų rin­kė­jų ir lai­mė­jus vi­siems, kas tu­rė­jo lai­mė­ti. Vie­nin­te­lė staig­me­na – juo­se pir­mą kar­tą ne­da­ly­va­vo „tau­tos va­das“.

Kaip praneša BBC, pasaulis svarsto, kodėl Kim Jong Unas nusprendė žengti šį nieko nekeičiantį, bet „skandalingą“ žingsnį?

Oficialaus patvirtinimo kol kas nėra, bet pirminė informacija leidžia spėti, kad Kim Jong Unas tapo pirmuoju Šiaurės Korėjos lyderiu, neįrašiusiu savo pavardės į parlamento rinkimų biuletenį.

Parlamento nare tapo jo sesuo Kim Yo-jong. Pasak Vakarų analitikų, tai rodo, kad ji vis labiau įsitvirtina politikos viršūnėje. Tuo pat metu spėliojama, kad Kim Jong Uno nedalyvavymas – nors parodyti pasauliui, kad Šiaurės Korėja bent kažkuo yra „normali“ šalis. Be to, žingsnis yra visiškai simbolinis ir anaiptol nereiškia, kad Kim Jong Uno valdžia silpsta.

Kim Yo-jong ėmė kilti politikos laiptais 2014 metais, kai tapo itin svarbios žinybos – Darbininkų partijos Propagandos ir agitacijos valdybos viršininko pavaduotoja.

Vėliau ji ėmė nuolat lydėti brolį kelionėse į užsienį, įskaitant ir paskutinį susitikimą su Donaldu Trumpu Hanojuje. Anot analitikų, tai reiškia, kad jaunesnioji diktatoriaus sesuo tapo artima jo patarėja.