Pasaulis atsisveikina su „Marvel“ legenda
Bū­da­mas 95 me­tų mi­rė ko­mik­sų kū­rė­jas, „Mar­vel“ ko­mik­sų pa­sau­lio le­gen­da Sta­nas Lee, pri­si­dė­jęs prie to­kių su­per­he­ro­jų kaip Žmo­gus vo­ras ir Hal­kas at­si­ra­di­mo.

Jungtinių Valstijų komiksų kultūros veidas S. Lee mirė anksti pirmadienį Los Andžele. Pastaraisiais metais jo sveikata kiek šlubavo.

„Mano tėvas mylėjo visus savo gerbėjus, – apie žvaigždes rašančiam portalui TMZ sakė S. Lee dukra. – Jis buvo pats nuostabiausias, pats oriausias žmogus.“

Pirmadienį gerbėjai prie Stano Lee žvaigždės Los Andželo Holivudo šlovės alėjoje nešė gėlės ir kitus suvenyrus.

Niujorkietis, išsiskiriantis savo akiniais tamsintais lęšiais ir šelmiška šypsenėle, dažnai pasirodydavo ir būdavo džiaugsmingai sutinkamas komiksų gerbėjų renginiuose.

Komiksų versle S. Lee atsidūrė atsitiktinai: kai buvo paauglys, dėdė jam parūpino darbą pildyti dailininkų rašalines ir nešioti jiems kavą.

„Kadaise pajutau, kad parašysiu „Didįjį amerikietišką romaną“, ir nenorėjau rašyti savo tikrojo vardo ant tų kvailų mažų komiksų“, – sakė kūrėjas, aiškindamas, kodėl atsisakė savo tikrojo – Stanley Lieberio – vardo.

Kildamas karjeros laiptais S. Lee tapo komiksų rašytoju, privertusiu milijonus superherojų gerbėjų svajoti apie jo sukurtas fantastines visatas ir žmones, turinčius nepaprastų galių, o galiausiai tapo „Marvel“ imperijos leidėju.

S. Lee bendradarbiavo su kitais autoriais ir iliustruotojais, kad perkeltų savo vaizduotėje gimusius herojus – Žmogų vorą, Juodąją panterą, Iksmenus, Fantastiškąjį ketvertą – ant popieriaus.

Jis prisidėjo ir prie Geležinio žmogaus, Toro ir ir Daktaro Streindžo atsiradimo. Dabar kiekvienas šių herojų turi filmų franšizes, duodančias milijonus dolerių pelno.

S. Lee gaudavo epizodinių vaidmenų beveik kiekviename „Marvel“ filme. Pavyzdžiui, juostoje „Keršytojai. Begalybės karas“, kur pasirodė daugelis jo sumanytų herojų, jis suvaidino autobuso vairuotoją.

Po žinios apie jo mirtį Holivudo aktoriai savo socialinės žiniasklaidos puslapiuose negailėjo gerų žodžių S. Lee.

Aktorius Chrisas Evansas, kuris labiausiai žinomas dėl to, kad įkūnija „Marvel“ Kapitoną Ameriką, rašė, jog „daugiau niekada nebus kito Stano Lee“. Iksmenų žvaigždė Hugh Jackmanas tvirtino, kad pasaulis prarado genijų. Robertas Downey jaunesnysis, „Marvel“ filmuose vaidinantis Geležinį žmogų, padėkojo komiksų kūrėjui už savo atgaivintą karjerą: „Esu tau skolingas už viską. Ilsėkis ramybėje, Stanai.“