Pasak šaltinių, olimpiada patyrė kibernetinę ataką
Olim­pi­niai par­ei­gū­nai sek­ma­die­nį pra­ne­šė, kad dėl in­ter­ne­to ir be­vie­lio in­ter­ne­to su­tri­ki­mų per Pjong­čan­go žai­dy­nių ati­da­ry­mo ce­re­mo­ni­ją kal­ta ki­ber­ne­ti­nė at­aka, ta­čiau at­si­sa­kė nu­ro­dy­ti, kas už tai at­sa­kin­gas.

Vidinio interneto ir belaidžio interneto sistemų darbas sutriko penktadienį maždaug 19 val. 15 min. vietos (12 val. 15 min. Lietuvos) laiku, prieš pat atidarymo ceremoniją, o šeštadienio vidurdienį jų įprastas darbas dar nebuvo atnaujintas. Pietų Korėja šeštadienį pradėjo tyrimą dėl šių paslaptingų interneto ryšio sutrikimų.

Kibernetinio saugumo komandos ir ekspertai iš Pietų Korėjos gynybos ministerijos bei dar keturios kitos ministerijos suformavo specialią tyrimo grupę. Pareigūnai pabrėžia, kad interneto sutrikimai neturėjo įtakos olimpiados atidarymo ceremonijai, kurios metu buvo panaudota daug aukščiausiųjų technologijų.

Atidarymo ceremonijoje vėlų penktadienio vakarą dalyvavo Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo Kim Yo Jong, Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas bei Jungtinių Valstijų viceprezidentas Mike‘as Pence'as.

Interneto ryšio sutrikimas įvyko po kelių perspėjimų dėl kibernetinių atakų prieš olimpiados organizatorius bei kaltinimų Rusijai, nors Maskva tuos pareiškimus neigia. Šiaurės Korėja taip pat kaltinta dėl virtinės kibernetinių atakų, įskaitant ir pernai gegužę įvykdytą duomenis šifruojančio viruso „WannaCry“ ataką, per kurią visame pasaulyje buvo užkrėsta 300 tūkst. kompiuterių.

Pietų Korėjos tyrimo grupė neskelbia, kas gali būti kaltas dėl penktadienio kibernetinės atakos.

„Šaltinio neatskleisime“, – sakė olimpiados organizatorių atstovas Sung Baik-you.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) atstovas Markas Adamsas sakė, jog neskelbti šaltinio, kol vyksta tyrimas, yra „normali praktika“.

„Šiuo metu užtikriname, kad mūsų sistemos būtų saugios, o jos yra saugios, tad aptarinėti detales nenaudinga“, – sakė jis ir pridūrė: „Tikrai nežinau, kas tai, ir geriausia industrijos praktika yra šiuo etapu nekalbėti apie atakas.“