Palestiniečių vyriausybė atsistatydina
Pa­les­ti­nie­čių vy­riau­sy­bė an­tra­die­nį ofi­cia­liai įtei­kė pre­zi­den­tui Mah­mu­dui Ab­ba­sui pra­šy­mą at­sis­ta­ty­din­ti, sa­ko­ma jos pra­ne­ši­me.

Vis dėlto dabartinis kabinetas liks dirbti, kol bus suformuota kita vyriausybė.

„Premjero Rami Hamdallah vyriausybė antradienį prezidentui Mahmudui Abbasui įteikė prašymą atsistatydinti“, – sakoma pranešime, po kabineto posėdžio paskelbtame oficialiosios naujienų agentūros „Wafa“.

R. Hamdallah atstovas jau pirmadienį nurodė, kad premjeras pasisiūlė atsistatydinti, M. Abbasui mėginant suformuoti naują vyriausybę.

Manoma, kad M. Abasas dar labiau bando izoliuoti savo politinius varžovus iš islamistų judėjimo „Hamas“, gilėjant prieš kelis dešimtmečius pasireiškusiam palestiniečių politikos skilimui.

R. Hamdallah „patikėjo savo vyriausybės likimą prezidento Mahmudo Abaso nuožiūrai“, sakoma ministro pirmininko atstovo Yussefo al Mahmudo pirmadienį paskelbtame pranešime pareiškime.

Tokia žinia nuskambėjo M. Abbaso vadovaujamo judėjimo „Fatah“ centriniam komitetui vėlai sekmadienį parekomendavus formuoti naują vyriausybę, įtraukiant į ją Palestiniečių išvadavimo fronto (PLO) atstovų.

PLO nepriklausantis „Hamas“, laimėjęs 2006 metų parlamento rinkimus, perėmė Gazos Ruožo kontrolę iš M. Abbaso pajėgų 2007 metais, kai palestiniečiai atsidūrė prie pilietinio karo slenksčio.

Nuo to laiko M. Abbaso vyriausybė išsaugojo ribotą savivaldą okupuotame Vakarų Krante, tačiau abiem judėjimams taip ir nepavyko išspręsti savo ginčo.

2014 metų birželį R. Hamdallah suformavo vadinamąją nacionalinės vienybės vyriausybę, „Fatah“ ir „Hamas“ pasiekus istorinį susitarimą dėl susitaikymo.

Vėliau šis susitarimas žlugo, tad vyriausybė nebedaro įtakos „Hamas“ kontroliuojamame Gazos Ruože.

M. Abbasas buvo išrinktas 2005 metais. Jis turėjo dirbti ketverių metų kadenciją, tačiau dėl „Fatah“ ir „Hamas“ nesutarimų kiti prezidento rinkimai nuo to laiko taip ir nebuvo surengti.