Pakistane mirtininko sprogdintojo atakos aukų padaugėjo iki 70
Piet­va­ka­rių Pa­kis­ta­ne ma­žiau­siai 70 žmo­nių žu­vo penk­ta­die­nį per mir­ti­nin­ko sprog­din­to­jo iš­puo­lį vie­na­me rin­ki­mų kam­pa­ni­jos mi­tin­ge, pra­ne­šė vie­nas par­ei­gū­nas, pa­tei­kęs nau­jau­sią au­kų skai­čių.

Šis išpuolis buvo vienas iš virtinės atakų, pastaruoju metu surengtų per politinius renginius, keliančių nuogąstavimus dėl vėliau šį mėnesį vyksiančių visuotinių rinkimų saugumo.

„Šešiose ligoninėse yra 70 lavonų, o dar daugiau kaip 120 (žmonių) sužeista. Nuo 15 iki 20 jų yra kritinės būklės“, – naujienų agentūrai AFP sakė Beludžistano provincijos sveikatos apsaugos ministras Faizas Kakaras.

Provincijos vidaus reikalų ministras Agha Umaras Bungalzai anksčiau nurodė, kad per išpuolį Mastungo mieste netoli provincijos sostinės Kvatos žuvo į provincijos tarybą kandidatavęs partijos „Balochistan Awami“ (BAP) atstovas Sirajas Raisani.

„Gerbiamasis Sirajas Raisani mirė nuo žaizdų, kai buvo vežamas į Kvetą“, – sakė pareigūnas.

S. Raisani buvo provincijos buvusio vyriausiojo ministro Muhammado Aslamo Raisani jaunesnis brolis.

Keliomis valandomis anksčiau šalies šiaurės vakaruose netoli sienos su Afganistanu keturi žmonės žuvo, o dar 39 buvo sužeisti motocikle paslėptai bombai detonavus netoli vieno Pakistano politiko automobilių kolonos.

Šis išpuolis, įvykdytas netoli Banu miesto, buvo nutaikytas prieš partijo „Muttahida Majlis-e-Amal“ (MMA) kandidatą Akramą Khaną Durrani, bet politikas liko gyvas, nurodė policija.

Tuo tarpu antradienį buvo susprogdinta bomba per „Awami“ nacionalinės partijos (ANP) mitingą Pešavaro mieste. Ligoninės pareigūnai penktadienį pranešė, kad tos atakos, už kurią atsakomybę prisiėmė Pakistano Talibanas, aukų skaičius padidėjo iki 22.