Pakistanas palaipsniui atidaro oro erdvę
Pa­kis­ta­nas penk­ta­die­nį iš da­lies ati­da­rys sa­vo oro erd­vę, pra­ne­šė Ci­vi­li­nės avia­ci­jos ad­mi­nis­tra­ci­ja (CAA).

Oro erdvė bus atidaryta 18 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku skrydžiams į Islamabadą, Pešavarą, Karačį bei Kvetą ir iš jų, naujienų agentūrai AFP sakė CAA atstovas Aamiras Mehboobas.

Kiti oro uostai bus „atidaryti palaipsniui“, pridūrė jis.

CAA socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad keleiviai turėtų susisiekti su savo oro bendrovėmis dėl tolesnių detalių.

Pakistanas savo oro erdvę uždarė trečiadienį, paskelbęs, kad jo kariškiai numušė du Indijos karo lėktuvus ir sučiupo vieną pilotą. Incidentas smarkiai padidino įtampą tarp branduolinį ginklą turinčių kaimynių.

Vėliau penktadienį pilotas turėtų būti sugrąžintas Indijai ir tai galėtų deeskaluoti krizę, bet kol kas apibusės atakos ginčijamame Kašmyro regione tęsiasi ketvirtą dieną iš eilės. Tai rimčiausia konfrontacija tarp kaimynių per du pastaruosius dešimtmečius.

Pakistanui uždarius savo oro erdvę daug oro bendrovių turėjo perplanuoti savo skrydžius, visame pasaulyje įstrigo tūkstančiai keleivių.